50 Cent`in Bitcoin yalanı!

Geçtiğimiz günlerde tüm dünyada ses getiren 50 Cent`in Bitcoin zengini olduğu haberleri düzmece çıktı. Bitcoin sahibi olmadığını itiraf eden ünlü rapçi haberleri neden yalanlamadığını da açıkladı.

Geçtiğimiz ay Bitcoin zengini olduğu haberleri çıkan ve bu haberleri yalanlamayan dünyaca ünlü rapçi 50 Cent sonunda itiraf ederek Bitcoin sahibi olmadığını açıkladı. 50 Cent’in şirketlerine bağlı resmi kayıtların incelenmesi ve kendisinin itirafı sonucunda tüm dünyayı sarsan bu haberin yalan olduğu ortaya çıktı.
 
NE OLMUŞTU
 
Ünlü rapçinin 2014 yılında çıkarmış olduğu Animal Ambition adlı albümün satışlarında ödeme seçeneği olarak Bitcoin’de yer almıştı. Dünyayı sarsan yalan haberde 50 Cent’in albüm satışından 700 Bitcoin elde ettiği belirtilmişti. Şirketin bu işlem için açtığı Bitcoin cüzdanında unutulduğu öne sürülen 700 Bitcoin ünlü rapçi tarafından yalanlanmamış ve paranın varlığını unuttuğuna dair sosyal medyada paylaşımlar yapmıştı. Popüler kripto para biriminden Bitcoin’in zaman içerisinde 20 bin dolar civarına yükselmesiyle birlikte 50 Cent’in kazancının 8 milyon dolar olduğu ortaya atılmıştı. 50 Cent’in şu an görülen iflas davasında ise haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.
 
KİŞİSEL OLARAK BİTCOİN’İM HİÇ OLMADI

50 Cent’in ikilemde olan bu Bitcoin macerası mahkemede yemin altında verdiği ifadesine göre tüm dünyada ses getiren haberlerin tamamıyla düzmece olduğu ortaya çıktı. Ünlü rapçi yaptığı açıklamada “Ne şimdi ne de geçmişte kişisel olarak sahip olduğum herhangi bir Bitcoin hesabı ya da Bitcoin yok.” dedi ve kanıt olarak BitPay hesabından ekran görüntüleri paylaştı.

HABERLERİ YALANLAMADIM

50 Cent tüm dünyayı kasıp kavuran yalan haberleri neden yalanlamadığı konusunda ise “Basında çıkan haberler bana veya markama bir zarar vermiyorsa genellikle yapılan sahte hikayeleri yalanlamıyorum. Bu haber basına ilk yansıdığında ‘Unutmuştum’ dedim çünkü gerçekten de albüm karşılığında Bitcoin kabul eden ilk sanatçılardan biriyim. Sanal parayı hesabımda tuttuğuma ve milyoner olduğuma ilişkin haberleriyse yalanlamadım.” açıklamasında bulundu.
 

27.02.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p