`Bitcoin Blockchain’i 1 numara`

7 yıldır Blockchain sektörünün içinde bulunan Bitpay CEO’su Stephan Pair boğaları beklemelerinin sebebinin Bitcoin Blockchain`i olduğunu belirtti. Pair, Bitcoin’in işlem performansının eleştirilmesine rağmen BitPay’de kullanılan 1 numaralı Blockchain olduğunu dile getirdi.

Bitcoin neredeyse 10 yıllık serüvenine devam ederken Cheddar tarafından düzenlenen organizasyonda sektöre dahil olmuş birçok ismin Satoshi Nakamoto’nun başlattığı Bitcoin dünyası hakkında görüşleri alındı.

Cheddar düzenlediği Crypto Craze adlı programda 7 yıldır kripto para dünyasında yer alan Bitpay CEO’su Stephan Pair’e Bitcoin’in dijital bir para birimi olarak gelişimi soruldu. Pair konuşmasına BitPay’in yeni gelişmekte olan kripto dünyasında en eski Blockchain şirketlerinden biri olma ünvanını taşıdığı için gurur duyduğunu söyleyerek başladı. BitPay CEO’su IBM’in mühendislik ekibinden ayrılarak BitPay’i kurduğunda günlük yapılan işlemin iki elin parmaklarını geçmediğini ifade etti. Ancak bugün BitPay yıllık milyarlarca dolar değerindeki kripto para işlemini gerçekleştiriyor. CEO kripto dünyasının katlanarak büyüdüğünü izlemenin heyecan verici olduğunu belirtti.

Cheddar sunucusu sözü Nakamoto’nun whitepaper’ına getirdi ve Bitcoin’in halen Nakamoto’nun öngördüğü gibi “eşten eşe elektronik nakit sistemi” olmadığını öne sürdü. CEO bu iddiaya katılmadığını söyledi, düşen fiyatlara ve alışveriş amaçlı kullanımın azalmasına rağmen BTC ve altcoin’lerin halen ödemelerde kullanıldığını ifade etti. Yine de BitPay CEO’su şirketin hedefinin “müşteriden işletmeye” modelinden “işletmeden işletmeye” modeline kaymaya başladığını ifade etti.

Bardağa dolu tarafından bakılırsa Blockchain’in küresel işlem kapasitesini kaldırabileceğini belirten Pair, Bitcoin haricindeki sistemlerin de geçiş aşamasında faydalı olabileceğini söyledi. Ancak Pair’e göre altyapısal sorunların müşterilere çözüm sunabilmek adına aşılması gerekiyor.

Pair, Bitcoin’in işlem performansının eleştirilmesine rağmen BitPay’de kullanılan 1 numaralı Blockchain olduğunu dile getirdi. Bitcoin Blockchain’inin dengeli ve insanların kullanabileceği bir sistem olduğunu, diğer Blockchain’lerdeki yenilikler bir kenara, Bitcoin Blockchain’inin boğalara zemin hazırlayan en büyük etmen olduğunu vurguladı.
 
 
 
(Ethereumworldnews)

29.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle