Bitcoin Cash’e mayısta hard fork uygulanacak

Bitcoin ABC full-node geliştirme sorumlusu Amaury Sechet Bitcoin Cash’de 15 Mayıs tarihinde hard fork gerçekleşeceğini duyurdu. Böylece yeni oluşacak zincirde daha büyük bloklar yer alabilecek.

Bitcoin ABC geliştiricileri yeni kodların yer aldığı Bitcoin ABC 0.17.0 sürümünü resmi sitelerinden sitesinden yayınladı. Yeni consensus kuralları 15 Mayıs’da yürürlüğe girecek.
 
Geliştiriciler şu duyuruyu yayınladı:
 
‘’Oluşacak ilk 11 bloğun medyan zamanları 1526400000’a eşit ya da büyük olduğunda yeni consensus kuralları bir sonraki blok için geçerli olacak. Tam olarak devreye girme zamanı bloğun ne kadar sürede oluştuğuna bağlı.’’
 
Fork’un getireceği iki ana değişiklik anında onaylama özelliği ve ölçeklendirme. Blok boyutları 32 mb’a çıkacak ve daha yüksek hacimli işlemleri hızlı gerçekleştirebilecek. Ölçeklendirme sonunda ise Paypal’ın ödeme hacmine yakın miktarda ödemeler yapılabilecek. Yeni kod beraberinde Smart Contracts ve Ethereum benzeri özellikleri getirecek.
 
Geliştirme sorumlusu Amaury Sechet Bitcoin Cash için birden fazla eklentinin olması gerektiğini düşünüyor. Sechet şunları ifade etti:
 
‘’Birkaç eklentinin aynı anda çalışır durumda olması önemli. En can alıcı nokta ise eğer eklentilerden birinde büyük bir hata varsa diğerini kullanılabilir. Böylece ağın devamlılığını sağlayabiliriz. Ayrıca eğer bir istemcinin işleri iyi giderse pazar payı da bununla birlikte artacaktır. Sonuçta tekelleşmeyen bir sistem yaratılması gerekiyor.’’
 
Bitcoin ABC duyuruda node sahiplerine yeni versiyonu indirmeleri tavsiyesinde bulundu. Diğer yandan geliştiriciler borsalara, cüzdan sağlayıcılara ve ekosistemin diğer üyelerine yazılımlarını güncellemelerini önerdi. Bitcoin Unlimited ve Bitcoin X yazılımları da hard forkla beraber güncelleme yapacaklarını açıkladı.

07.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p