Bitcoin ETF’si için geri sayım başladı! Bitcoin ETF’si onaylanırsa ne olur?

SEC`in CBOE Bitcoin ETF`si için belirlediği lehte ya da aleyhte yorumun son tarihi dün doldu. Karar açıklaması için geri sayıma geçildi.

Kripto para piyasası, nefes nefese ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan (SEC) gelecek kararı bekliyor.

Dün itibari ile komisyonun 5 Kasım olarak belirlediği CBOE VanEck/SolidX Bitcoin ETF’siyle alakalı lehte ya da aleyhte yorum bildirme son tarihi tamamlandı. Bundan önceki açıklamasında komisyon, Bitcoin ETF’si hakkında karar vermeden önce halktan daha fazla yoruma ihtiyaç duyulduğunu belirtmişti.

Yorum bildirme son tarihinin de tamamlanmasıyla birlikte gözler SEC’e çevrildi. Komisyon, bugünden itibaren Bitcoin ETF’sine ilişkin kabul, ret ya da erteleme kararını her an açıklayabilir.

BİTCOİN ETF’Sİ ONAYLANIRSA NE OLUR?

Birçok analist Bitcoin ETF’sinin SEC tarafından onaylanması halinde lider kripto paranın fiyatının yükseleceğini düşünüyor. Bunlardan biri olan ünlü Wall Street danışmanı Ric Edelman, Bitcoin ETF‘sinin her şeyi değiştireceğini söylemişti. Edelman, ilk Bitcoin ETF’si onaylandıktan sonra kripto para piyasasına geleneksel finans sektöründen daha önce görülmemiş düzeyde bir sermaye akışı olacağını öne sürmüştü.

YA REDDEDİLİRSE?

Piyasa, ETF’nin reddedilme ihtimaline karşı da tedirgin durumda. Analist Alex Krüger, yakın zaman önce ETF’nin reddi halinde kripto para piyasasında önemli değer kayıplarının görülebileceğini iddia etmişti. ETF’ye ilişkin ret ya da kabul kararının 2019’da geleceğini düşünen Krüger, bundan önce Bakkt ile birlikte Bitcoin’in yükselişe geçeceği fikrinde.

Son olarak komisyon, Bitcoin ETF’sine ilişkin kararını öteleyebilir. Komisyonun kararı 2019 yılının Mart ayına kadar öteleme olanağı bulunuyor. ETF karar açıklamasının marta kadar erteleneceğini öngören analist sayısı da bir hayli çok.

06.11.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p