Bitcoin fiyatı nereye doğru ilerliyor?

Uzunca bir süre boyunca düşük volatilite seviyesinde seyreden Bitcoin`de son durum ne?

Yıl boyunca istikrarlı bir performans sergileyen Bitcoin’in (BTC) fiyatı uzunca bir süredir 6.300 ile 6.500 dolar arasında seyrediyor. Kripto para ekosistemindeki çoğu unsur lider kripto paranın gerçekleştireceği bir sonraki yükseliş dalgasının yollarını gözlüyor. Peki Bitcoin fiyatı son verilere göre nereye doğru ilerliyor?

Piyasanın öncüsü Bitcoin’in günlük işlem hacminde son 72 saatlik zaman dilimi boyunca kayda değer bir düşüşün yaşandığı gözleniyor. 3,6 milyar dolar civarında günlük hacim seviyesine sahip olan BTC bu değeri 3,1 milyar dolara kadar gerileterek yaklaşık %20 oranında düşürdü.

Ayrıca günlük işlem hacminde düşüşler görülen tek kripto paranın Bitcoin olmadığını görüyoruz. Piyasadaki altcoin’lerle gerçekleştirilen faaliyetlerin genelinde önemli ölçüde düşüşlerin yaşandığı görülüyor. Uzmanlar bu durumu yüksek risklerden kaçınan kullanıcılara ve belirsizlik döneminde yüksek getirili işlemler yapmak istemeyen tedbirli işlemcilere bağlıyor.

Bitcoin nereye gidiyor?

Bitcoin bu yılın ağustos ayından itibaren büyük bir istikrar örneği sergiledi. Piyasa üzerinde önemli ölçüde hakimiyeti bulunan BTC’nin uzun zamandır böylesi düşük bir oynaklık seviyesinde işlem görmediği söylenebilir. Hatta 2014 yılında meydana gelen büyük düzeltme hareketi esnasında dahi buna benzer bir tablo çizilmemişti.

Bahsedilen değişkenleri ve gelişmeleri göz önünde bulunduran piyasa analistleri BTC’nin bu işlem hacmi seviyesiyle kısa vadede 6.400 ila 6.500 seviyesinde kalabileceğini ifade ediyor.


(ccn.com)

29.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p