Bitcoin için `50,000` demişti, şimdiki tahmini ise pes artık dedirtti!

Yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital`in kurucusu Anthony Pompliano, Bitcoin fiyatının kısa vadede 3,000 dolara düşebileceğini söyledi.

CCN.com’da yer alan habere göre yatırım yönetimi şirketi Morgan Creek Digital’in kurucusu ve ortağı olan Anthony Pompliano, Bitcoin’in 3,000 dolara düşeceğini öngörüyor.
 
Ücretli bir blogda yazdığı yazıyla düşüncelerini paylaşan Pompliano, daha önce 2018’in sonuna kadar Bitcoin’in 50,000 dolara ulaşacağını öngörmüştü ancak şimdi daha fazla veriyi inceledikten sonra bu iyimser pozisyonunu gözden geçirdiğini söyledi.
 
Pompliano, “Parabolik artışlar daha uzun sürmeye devam ediyor – Her parabolik çalışma, son tüm zamanların en yüksek seviyesinden yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ölçülür. İlk hızlı fiyat artışı yaklaşık 300 gün sürdü (2010-2011) ve ikincisi ise yaklaşık 900 (2011-2013). Bitcoin’in 20,000 dolara ulaştığı son parabolik artış yaklaşık 1,500 gün aldı (2013-2017).” dedi.
 
Pompliano’a göre bu eğilimin ekstrapolasyonu (bilinenden hareketle bilinmeyini tahmin etme) Bitcoin’in 2023’ün ortasına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının olası olmadığını gösteriyor.
 
Tarihsel ayı piyasası verileri, ilk ayı piyasasının 2011’de 160 gün, 2013-2014 arasında görülen bir sonrakinin ise 400 gün sürdüğünü gösteriyor. Bir eğilim oluşturmak için bu verileri kullanan Pompliano, şu anda ayı piyasasının yaklaşık 650 gün süreceğini iddia ediyor.
 
Pompliano’nun işaret ettiği gibi ayı piyasasının 650 gün sürmesi durumunda olumsuz fiyat hareketlerinin ardından görülecek tam iyileşmenin 2019’un üçüncü çeyreğine kadar yaşanmayacağı söylenebilir. Bu çoğu piyasa katılımcısının şu anda öngördüğünden önemli ölçüde daha uzun.
 
Pompliano’ya göre bu yatırımcılar için yüksek düzeyde “acı ve huzursuzluk” anlamına gelebilir.
 
Daha önceki tahminlerine atıfta bulunan Pompliano, şöyle diyor:
 
“Kamuoyuna söylediğiniz bir şey hakkında yanıldığınızı itiraf etmeniz asla eğlenceli değil. Bununla birlikte kendi varsayımlarınızı ve inandıklarınızı sürekli olarak sınamanız önemli. Son birkaç hafta içinde kendimi sınadığımdan daha iyi veriler toplama ve tahmin modelini yeniden inşa etme ihtiyacı ortaya çıktı.”
 
Pompliano’nun görüşüne göre mevcut verilere yönelik yeni bir inceleme, özellikle Bitcoin fiyatının kısa vadede 3,000 dolara vurmasının 10,000 dolara yakın bir yere ulaşmasından daha olası olması gibi bazı hoş olmayan sonuçlar doğurdu. Bu hala yaklaşık yüzde 50 oranında bir fiyat düşüşünün yaşanabileceği anlamını taşıyor.
 
Pompliano, son olarak hala Bitcoin’in 2022 ya da 2023’te 50,000 dolara ulaşacağına inandığını söyledi. Analist, yatırımcılara bu geçici dönemde kendi araştırmalarını yaparken en kötüsüne hazırlanmalarını ve kemerlerini bağlamalarını tavsiye etti.

27.08.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle