Bitcoin için herkesi tehlikeye atmışlar

Rusya’da bir nükleer silah araştırma merkezinde çalışan bilim insanları, para uğruna tesisin süper bilgisayarlarını tehlikeye attı. Durumu fark eden yetkililer inceleme yaptığında, tesisin süper bilgisayarlarını kullanarak Bitcoin madenciliği yapıldığı anlaşıldı.

Son zamanlarda kripto para piyasasında yaşanan düşüşün üstüne bir skandal haberde Rusya’dan geldi. Rus haber kaynaklarınca ifade edilen habere göre bir nükleer silah araştırma merkezinde çalışan bilim adamlarının tutuklanmıştı. Fakat tutuklanma nedeni bu zamana kadar kesinlik kazanmamıştı. Ama nedeni sonunda açıklandı.
 
Yapılan araştırmaya göre nükleer silah araştırma merkezinde çalışan bilim insanları, tesiste bulunan süper bilgisayarlar ile Bitcoin madenciliği yapmış. Tesisi büyük tehlikeye atan bu bilim insanları olay fark edilir edilmez hemen tutuklandı.
 
Bildiğiniz gibi Bitcoin madenciliği yapılabilmesi için bilgisayarın internete bağlı olması gerekiyor. Güvenlik departmanının ifade ettiğine göre ise nükleer teknolojilerle ilgili çalışma yürütülen hiçbir cihazın internete bağlanmaması gerekiyor. Çünkü çevrimiçi bir nükleer teknolojinin kontrolünün kötü niyetli bir hackerın eline geçmesini hiç kimse istemez ve bu tehlike göze alınabilmesi dahi düşünülemez. Göze alındığı taktirde sonuç büyük bir felaketle sonuçlanabilir.
 
Hal böyle iken tesiste çalışan bilim insanlarını bu tehlikeyi göze almaları ise herkesi şaşkına uğrattı. Neyse ki yetkililerin durumu erken fark etmesi olası bir tehlikenin oluşmasının önüne geçti.
 
 
 
 
 
Kaynak:Yeni Şafak

12.02.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p