Bitcoin kısa sürede 7.000$’a çıkar mı?

Son 10 günde 6.300 – 6.500 arasında işlem gören Bitcoin dikkate değer bir fiyat hareketi gösteremedi. Bir diğer deyişle, BTC neredeyse iki haftalık bir stabilite dönemi yaşandı.

Geçtiğimiz 24 saatte BTC hacmi %10’luk bir düşüşle 3,5 milyar dolardan 3,1 milyar dolara geriledi. Bunun sebebi, stabilite ve düşük volatilite döneminde yatırımcıların yüksek riskli işlemler yapmak istememesi olabilir.

ÇIKIŞ BEKLENİYOR

Kripto para yatırımcısı ve teknik analist Peter Brandt, BTC’nin 10 günlük hareketinin klasik bir Wyckoff menteşesini gösterdiğini belirtiyor. Yani 2018’in başlarından beri ayıların ve satıcıların domine ettiği piyasadaki kontrol alıcılara geçti. Wyckoff’un hayata geçmesi için fiyatın 7.000 dolara çıkıp 6.800 dolarda direnç bulması gerekiyor. Düşük hacim ve işlem sayısı sebebiyle BTC’nin bu kadar büyük bir fiyat değişikliği gösterme olasılığı düşük, en azından kısa vadede.Teknik indikatörlere ve düşük fiyat hareketlerine baktığımızda ise 9 Ağustos’tan beri neredeyse hep 6.300 – 6.800 bandında gezinen BTC’nin son yıllardaki en düşük volatilite oranlarından birine ulaştığı görülüyor.

ÇİN’DEN GELEN OLUMLU HABER

Çin kripto paralara tamamen karşı bir yaklaşım geliştirdi. Alipay’in kripto para işlemleri yapması engellendi. Çinli güvenilir bir kripto para haber sitesi CnLedger’ın bugünkü haberine göre bölgesel bir mahkeme, Bitcoin’in mülk olduğuna ve kanunlarla korunduğuna hükmetti ve ülkede BTC sahibi olmanın yasal olduğunu bir kere daha doğruladı.(ccn.com)

26.10.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ