Bitcoin kısa sürede 7.000$’a çıkar mı?

Son 10 günde 6.300 – 6.500 arasında işlem gören Bitcoin dikkate değer bir fiyat hareketi gösteremedi. Bir diğer deyişle, BTC neredeyse iki haftalık bir stabilite dönemi yaşandı.

Geçtiğimiz 24 saatte BTC hacmi %10’luk bir düşüşle 3,5 milyar dolardan 3,1 milyar dolara geriledi. Bunun sebebi, stabilite ve düşük volatilite döneminde yatırımcıların yüksek riskli işlemler yapmak istememesi olabilir.

ÇIKIŞ BEKLENİYOR

Kripto para yatırımcısı ve teknik analist Peter Brandt, BTC’nin 10 günlük hareketinin klasik bir Wyckoff menteşesini gösterdiğini belirtiyor. Yani 2018’in başlarından beri ayıların ve satıcıların domine ettiği piyasadaki kontrol alıcılara geçti. Wyckoff’un hayata geçmesi için fiyatın 7.000 dolara çıkıp 6.800 dolarda direnç bulması gerekiyor. Düşük hacim ve işlem sayısı sebebiyle BTC’nin bu kadar büyük bir fiyat değişikliği gösterme olasılığı düşük, en azından kısa vadede.Teknik indikatörlere ve düşük fiyat hareketlerine baktığımızda ise 9 Ağustos’tan beri neredeyse hep 6.300 – 6.800 bandında gezinen BTC’nin son yıllardaki en düşük volatilite oranlarından birine ulaştığı görülüyor.

ÇİN’DEN GELEN OLUMLU HABER

Çin kripto paralara tamamen karşı bir yaklaşım geliştirdi. Alipay’in kripto para işlemleri yapması engellendi. Çinli güvenilir bir kripto para haber sitesi CnLedger’ın bugünkü haberine göre bölgesel bir mahkeme, Bitcoin’in mülk olduğuna ve kanunlarla korunduğuna hükmetti ve ülkede BTC sahibi olmanın yasal olduğunu bir kere daha doğruladı.(ccn.com)

26.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle