`Bitcoin’de ‘halving’ olayı fiyatı 100,000 doların ötesine taşıyacak`

Bitcoin Talk Radio`nun kurucusu Jim Blasko, Bitcoin`de halving olarak adlandırılan blok ödüllerinin yarıya düşürülmesi olayının FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) yaratacağını, fiyatın 100,000 doların ötesine taşınacağını öne sürdü.

Finans haberleri ve hizmetleri şirketi TheStreet, Bitcoin ve kripto para birimlerine ilişkin fiyat tahminleri almak üzere kripto para sektöründen beş etkili isme başvurdu.

Bu isimlerden biri olan Bitcoin Talk Radio’nun kurucusu Jim Blasko’ya göre Bitcoin fiyatı 2020’nin sonuna doğru ya da 2021’in ilk çeyreğinde 100,000 – 200,000 dolar arasında bir yerde olacak. Blasko, fiyat tahmininde Bitcoin ağında madencilik ödüllerinin yarıya düşme sürecini temel aldı.

Blasko, ‘halving’ olarak adlandırılan Bitcoin madencilik ödüllerinin mevcut 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşmesi olayının yatırımcılara fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) yaşatacağı görüşünde. Blasko’ya göre bu kripto para yatırımcılarına ve madencilere, Bitcoin’in arzının sınırlı olduğunu hatırlatıyor.

BİR BAŞKA İSİM KASIM 2012’Yİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Oyun topluluğunun kripto paraları kullanmasını kolaylaştırmayı hedefleyen bir platform olan eBoost’un kurucusu Marshall Long ise 2012 yılının Kasım ayında Bitcoin madencilik ödüllerinin 50 BTC’den 25 BTC’ye düşmesi sürecine dikkat çekti.

Long, bu sürecin Bitcoin fiyatını 2011’deki 30 dolarlık seviyeden 40 kat daha yükseğe, 1,200 dolara taşıdığını belirtti. Long, Bitcoin’in fiyat artışına katkıda bulunabilecek diğer olası faktörlerden de bahsetti ve kripto para düzenlemeleriyle ilgili daha fazla netliğin de giderek Bitcoin’in fiyatını yukarı çekeceğini ifade etti.

Öte yandan Long, mevcut cüzdanların sayısının 30 milyona ulaşmasından dolayı kripto para adaptasyonunun yıllar içinde önemli ölçüde arttığına inanıyor. Long, son durumu 2016’daki 9 milyon cüzdanla karşılaştırarak çarpıcı bir gerçeği gözler önüne serdi. Sözlerinin devamında daha fazla insanın Bitcoin’in farkında olması ve kullanmaya başlaması halinde fiyatının artacağını kaydetti.(CryptoGlobe)
 
 

25.10.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ