Bitcoin’de SegWit işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyelerinde

Bitcoin Core`un tam SegWit destekli yeni sürümünün yayınlanması ve büyük borsaların desteğiyle SegWit kullanımı önemli ölçüde arttı.

Son Bitcoin Core güncellemesiyle birlikte Bitcoin’de SegWit’in kullanımı önemli ölçüde arttı. Kullanım düzeyindeki bu önemli artış, Coinbase, Bitfinex ve Bittrex gibi bir dizi önemli borsa ve cüzdan sağlayıcılara da atfedilebilir. Bu yükselme, Bitcoin’in işlem ücretleri ve transfer sürelerinin düştüğü anlamına geliyor.
 
Bitcoin ağı, geçtiğimiz yıl Bitcoin’e olan yoğun talep nedeniyle zaman zaman tıkandı ve bu da bir ölçekleme ihtiyacı yarattı. Tıkanan ağ, yüksek ücretleri ve yavaş işlem sürelerini de beraberinde getirdi. Bu durum birçok insanı Bitcoin kullanmaktan uzaklaştırıyordu, hatta BitPay gibi önemli birkaç firma, Bitcoin ödemeleri için -daha sonra vazgeçseler de- 100$ gibi bir minimum sınır koyma kararı almıştı.
 
SegWit’in benimsenmesinin tüm bu sorunları çözüme kavuşturacağı düşünülüyordu. Neyse ki Bitcoin dünyasındaki büyük oyuncular, müşterilerden gelen talebin de etkisiyle SegWit’i benimseme yönünde bir karar alarak bu teknolojinin son günlerde hızla büyümesini sağladılar.

Borsaların SegWit kararı öncesinde yüzde 15 düzeylerinde seyreden SegWit’in kullanılma oranı, yüzde 30’un üzerine çıktı. İlerleyen günlerde bu oranın daha da artması bekleniyor.
 
SegWit’in artan kabulu, Bitcoin’le neredeyse sıfıra yakın ücretlerle anında işlem yapmayı mümkün kılacak Lightning Network teknolojisinin uygulanmasına da zemin hazırlayacak.

02.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p