Bitcoin`in 2018’in 2. çeyreğinde yükselmesi için 3 sebep

Düzenleyicilerin baskısı ve reklam platformlarının sırt çevirmesinin ardından Bitcoin fiyatı bir toparlanma için hazır gibi görünüyor.

CCN’de yer alan analize göre bu yıl Bitcoin için tehlikeli bir başlangıç ​​oldu, ama yakında güneş doğuyor gibi görünüyor. Düzenleyicilerin baskısı ve reklam platformlarının sırt çevirmesinin ardından Bitcoin fiyatı bir toparlanma için hazır. CNBC’den Brian Kelly, önümüzdeki çeyrek için Bitcoin fiyatına etki edecekleri belirledi.
 
ABD’DE VERGİ SEZONU BİTMEK ÜZERE
 
17 Nisan, Amerika Birleşik Devletleri’nde vergi sezonunun sonunu işaret ediyor ve bu tarih hemen önümüzde. Aralık ayında Bitcoin’in devasa yükselişinden faydalanan yatırımcılar, martta Bitcoin fiyatında satış baskısının bir kısmını açıklayabilecek olan Sam Amca’ya ödeme yapmak zorunda kaldı. Kelly, mart ayında gerçekleşen herhangi bir vergiyle ilgili satışın bir haftadan biraz fazla bir süre sonra sona ereceğini kaydetti.
 
COİNCHECK SATIŞI
 
Bilindiği üzere bugün resmen Tokyo merkezli Coincheck borsası satıldı. Borsanın alıcısı olan finansal hizmetler şirketi Monex Group, ABD merkezli TradeStation’ın ana şirketi ve halka açık bir şekilde işlem görüyor.
 
BK Capital Management CEO’su Brian Kelly CNBC’ye bu durumu şöyle açıklıyor:
 
“Bu, güveni büyük ölçüde artırıyor; şu anda Japonya’da bir kripto para borsası sahibi olan düzenlenmiş ve halka açık bir şirketiniz var.”
 
TARİH BİTCOİN’İN TARAFINDA
 
Eğer dipten satın almayı beklemiyorduysanız, mart ayı Bitcoin yatırımcıları için zor bir aydı. Ancak Bitcoin fiyatı düşmesine karşın bu performans sadece tarihin kendini tekrar ettiğini kanıtlıyor. mart, Fundstrat verilerine göre, lider kripto para birimi için tarihsel olarak kötü bir ay.
 
Bu geçmişe baktığımızda nisan ayı için iyi bir haber, çünkü Bitcoin’in fiyatı adına en iyi aylardan biri. Fundstrat’ın söylediğine göre son yedi yılın beşinde, nisan ayında Bitcoin fiyatı artış yaşadı.
 
DİĞER KUYRUK RÜZGARLARI
 
Bitcoin’in tarafında olan kuvvetler ona karşı olan kuvvetlerden daha güçlü. Bitcoin fiyatının bu üç etkeni ona çok yakın olsa da başka etkenler de olabilir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki büyük Bitcoin pazarları, belirsizliği denklemden çıkarmak için bir düzenleyici çerçeve bekliyor. Bu, yükselmeye ihtiyacı olan kripto para piyasası için katalizatör görevi görebilir.

07.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p