Bitcoin’in düşüşünü tahmin eden analistin yeni öngörüsü

Onchain Capital’in kurucusu Ran Neu-Ner CNBC’nin Fast Money programında Bitcoin ve altcoinlerle ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Neu-Ner Bitcoin’in önümüzdeki dönemde negatif seyri devam ettireceğini, yatırımcıların onun yerine Cardano ve Neo gibi projelere yönelmeleri gerektiğini belirtti.
 
Bir önceki Fast Money programında, 11 Haziran’da, Bitcoin 6.860 dolar seviyelerindeyken fiyatın 5.900 dolar seviyelerine gerileyeceğini öngören Neu-Ner Bitcoin fiyatı ile ilgili kendisine yöneltilen soru karşısında bu yorumu yaptı;
 
“Bakın maalesef bizi 5.900 dolara gerileten modelin aynısına tanık oluyoruz. Analizlerimize göre ayı marketine yeniden tanık olma olasılığımız yüzde 62 seviyelerinde ve bu oran boğa marketi için sadece yüzde 16 düzeylerinde. Yüksek işlem hacmi yakalarsak Bitcoin 7.400 seviyelerini test edebilir…Ama benim tahminim Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 5.350 dolar seviyesine kadar çekileceği yönünde.”MADENCİLİĞİN MALİYETİ – FİYAT DENGESİ
 
Bitcoin madenciliğinin maliyeti hakkında da konuşan Neu-Ner konuyu böyle özetledi;
 
“Bitcoin madenciliğinin maliyetinin önemli bir faktör olduğu aşikar. Yine de olacakları söyleyeyim; madenciliğin maliyeti Bitcoin getirisinden fazlaysa madenciler ekipmanlarını durduracaklar ve geride kalan madencilerin getirisi artmaya başlayacak. Bazı madencilerin makinelerini durdurduğunun haberlerini almaya başladık bile…”
 
Risk fonu yöneticisi Brian Kelly ise madenciliğin maliyetinin ve getirisinin Bitcoin’in fiyatına bir etki yaratmayacağını düşündüğünü vurgularken her 10 dakikada bir 12,5 BTC’nin yaratılacağını ve bunun 2 madenci olsa da 100 madenci olsa da aynı şekilde gerçekleşeceğini belirtti.
 
“BEN NEO VE CARDANO’YU TERCİH EDERDİM”
 
Neu-Ner “Eğer Bitcoin ve blockchain endüstrisine gerçekten inanıyorsanız şimdi Bitcoin satın almak için çok iyi bir fırsat. Ama kısa vadeli düşünüyorsanız Bitcoin’i 5.350 dolar seviyelerine “short”lamayı düşünebilirsiniz” diye ekledi.
 
Hangi koine yatırım yapılabileceği konusunda da fikri alınan Neu-Ner, kendi blockchain platformu olan ve merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine olanak sağlayan koinlerin olması gerekenin çok daha altında bir fiyatta olduğunu söylerken kendi seçim yapacak olsa NEO ve Cardano‘yu tercih edeceğini belirti.

30.06.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p