Bitfinex itibari para yatırma işlemlerine yeniden başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.

Kripto para borsası Bitfinex bugün itibari para birimleri yatırma işlemlerinin normal seyrinde devam etmeye başladığını duyurdu. Bitfinex birkaç gün önce itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu.

Blog paylaşımıyla duyuruyu yapan Bitfinex yeni, gelişmiş ve sağlam bir sistemle geri döndüğünü açıkladı. Yatırma işlemlerinin sadece KYC onaylı hesaplar tarafından yapılabileceği duyurdu. Doların yanı sıra, sterlin, Japon yeni ve euro işlemleri de yapılmaya başladı.

5 Ekim’de Bitfinex “işlem sorunları” sebebiyle itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu. Özellikle bazı kullanıcıların sorun yaşadığını belirten Bitfinex yetkilileri bu kullanıcıları tam olarak tanımlamamıştı.

Diğer yandan sosyal medyada yatırma işlemlerinin halihazırda bir süredir gerçekleştirilemediği yazıldı. Buna rağmen şirket iddiaları reddetti ve işlemlerin normal devam ettiğini belirtti. Bugünkü açıklamada para yatırma işlemlerinin “dağıtık bankacılık çözümü” çerçevesinde yapılabildiği açıklandı. Bu da kullanıcıların yatırıma isteği açarak herhangi bir bankadan Bitfinex’e para yatırma işlemi yapabileceği anlamına geliyor. Bitfinex aynı zamanda minimum para yatırma isteğinin 10 bin dolar olabileceğini açıkladı.

Bitfinex bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaların rekabetçiler tarafından yürütülen saldırılar olduğunu ifade etti. Kendilerine karşı yürütülen karalama kampanyalarının Bitfinex’i daha da güçlendireceğinin altını çizdi. Bitfinex’in itibari para birimleri işlemlerini durdurmasından sonra Tether fiyatı da düşüşe geçmişti. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı bir anda yükseldi. Bazı görüşlere göre Tether’ın desteğini kaybetmesi piyasada paniğe sebep oldu. Şu anda Tether yeniden 1 dolara yaklaşmış görünüyor, 0,982 dolardan işlem görüyor.


(coindesk)

17.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle