Bitfinex itibari para yatırma işlemlerine yeniden başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.

Kripto para borsası Bitfinex bugün itibari para birimleri yatırma işlemlerinin normal seyrinde devam etmeye başladığını duyurdu. Bitfinex birkaç gün önce itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu.

Blog paylaşımıyla duyuruyu yapan Bitfinex yeni, gelişmiş ve sağlam bir sistemle geri döndüğünü açıkladı. Yatırma işlemlerinin sadece KYC onaylı hesaplar tarafından yapılabileceği duyurdu. Doların yanı sıra, sterlin, Japon yeni ve euro işlemleri de yapılmaya başladı.

5 Ekim’de Bitfinex “işlem sorunları” sebebiyle itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu. Özellikle bazı kullanıcıların sorun yaşadığını belirten Bitfinex yetkilileri bu kullanıcıları tam olarak tanımlamamıştı.

Diğer yandan sosyal medyada yatırma işlemlerinin halihazırda bir süredir gerçekleştirilemediği yazıldı. Buna rağmen şirket iddiaları reddetti ve işlemlerin normal devam ettiğini belirtti. Bugünkü açıklamada para yatırma işlemlerinin “dağıtık bankacılık çözümü” çerçevesinde yapılabildiği açıklandı. Bu da kullanıcıların yatırıma isteği açarak herhangi bir bankadan Bitfinex’e para yatırma işlemi yapabileceği anlamına geliyor. Bitfinex aynı zamanda minimum para yatırma isteğinin 10 bin dolar olabileceğini açıkladı.

Bitfinex bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaların rekabetçiler tarafından yürütülen saldırılar olduğunu ifade etti. Kendilerine karşı yürütülen karalama kampanyalarının Bitfinex’i daha da güçlendireceğinin altını çizdi. Bitfinex’in itibari para birimleri işlemlerini durdurmasından sonra Tether fiyatı da düşüşe geçmişti. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı bir anda yükseldi. Bazı görüşlere göre Tether’ın desteğini kaybetmesi piyasada paniğe sebep oldu. Şu anda Tether yeniden 1 dolara yaklaşmış görünüyor, 0,982 dolardan işlem görüyor.


(coindesk)

17.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p