Böylesini görmediniz! Dünyanın en sıra dışı Bitcoin cüzdanı...

Benjamin Hubert`in tasarım stüdyosu Layer, kayıp ya da hırsızlık korkusu yaşamaksızın kripto paralarınızı saklamanıza olanak sağlayan dijital bir cüzdan ve uygulama sistemi Trove`u piyasaya sürdü. Ürün getirdiği yeniliklerle muadillerinden keskin bir şekilde ayrılıyor.

Benjamin Hubert’in tasarım stüdyosu Layer, kayıp ya da hırsızlık korkusu yaşamaksızın kripto paralarınızı saklamanıza olanak sağlayan dijital bir cüzdan ve uygulama sistemi Trove’u piyasaya sürdü.
 
Trove’un sistemi kripto paraları çevrimdışı tutuyor, böylece hack saldırılarına karşı üst seviyede güvenlik sağlıyor. Sistem dört parçadan oluşuyor: Coin, Keep, Safe ve Trove uygulaması.
 
Coin, kullanıcıların günlük harcamalar için para depolamasına olanak tanıyan cüzdan ya da kese gibi küçük bir giyilebilir cihaz. Cihazın çapı yalnızca iki santim. Bu sayede cepte kolayca taşınabiliyor ya da mücevher gibi takılabiliyor.Ürün şu an yalnızca prototip aşamasında ve sadece biyometrik olarak açılabilmesini sağlayan dahili elektrokardiyogram sensörü ile birlikte geliyor. Cihazı açabilmek için sahibinin birkaç saniye boyunca cildine karşı bastırması gerekiyor. Parmak izi veya iris tespiti gibi EKG sensörü, kullanıcının benzersiz kalp atışı modelini tanıyor ve bunu bir kimlik doğrulama modeli olarak kullanıyor. Doğrulamanın ardından Trove uygulamasını bluetooth ile cihaza bağlayarak içindeki veri ve paralara erişim sağlayabiliyorsunuz.
 
Bu özellik, ürünü erişim izni vermek için statik şifreleme anahtarları kullanan kripto para cüzdanlarından belirgin bir şekilde farklı kılıyor.Layer tarafından yapılan açıklamada, “Araştırmacılar tüm Bitcoin‘lerin yüzde 35’inin kurtarılamaz şifreler nedeniyle kaybedildiğini tahmin ediyor. Bitcoin güvenliği, özel anahtarlara dayandığından özel anahtarların kaybolması halinde Bitcoin’lerin geri alınabilmesi olanaksız. Bu sistem, mevcut sistemlerden çok daha basit.” denildi.
 
Coin, alüminyum bir gövdeden oluşuyor ve üç farklı aksesuara sahip. Bir bileklik, kolye veya broşlara manyetik olarak bağlanabilen ürün, kişiselleştirme için birçok seçenek sunuyor.Keep ve Safe adlı ürünlerin ikisi de Coin’in yanında kullanılmak üzere dizayn edildi. Keep, USB-C portu tarafından desteklenen ve Coin’i şarj etmek için kullanılan bir ürün. Safe ise kullanıcıların kripto paralarını evde güvenli bir şekilde saklamasına olanak tanıyan ve EKG doğrulamasıyla korunan “gizli kişisel ev bankası.”
 
Layer, “Coin, parayı günlük kullanım amacıyla saklarken Safe, merkezsiz kişisel servetinizi evde tutar.” diyor.Trove uygulaması ise tüm sistem için bir arayüz sağlıyor. Kullanıcılar, bu uygulama aracılığıyla harcama geçmişlerini takip edebilir, para birimlerinin değerinin zamanla nasıl değiştiğini izleyebilir ve farklı kripto paraların performanslarını karşılaştırabilirler.
 
Uygulama aynı zamanda kullanıcıların Coin’lerinin her zaman nerede olduğunu tam olarak bilmelerini sağlamak için bir izleme işleviyle birlikte geliyor.

 

08.06.2018

Haberler

Bitcoin 8,200 doların üstünde işlem görüyor

Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, 14 Temmuz TSİ 00:5

En yüksek hacimli kripto paralarda durum ne?

İşte en yüksek hacimli 10 kripto para birimindeki son durum...

Forbes analistinden Bitcoin yorumu: 10 bin dolar...

ABD`de iki haftada bir yayınlanan iş dergisi Forbes`ın analistlerinden Naee

O seviyenin altına indi!

G20 Zirvesi’nde finansal liderlerin kripto para birimlerine ilişkin riskler

Novogratz`dan Bitcoin fiyatı tahmini: 7-10 bin dolar...

Bitcoin yatırımcısı ünlü milyarder Michael Novogratz, Bitcoin fiyatının kıs

Bitcoin fiyatında neler oldu?

Dün kripto para borsası Kraken`de Bitcoin`in fiyatında ani kırılma görüldü.