Böylesini görmediniz! Dünyanın en sıra dışı Bitcoin cüzdanı...

Benjamin Hubert`in tasarım stüdyosu Layer, kayıp ya da hırsızlık korkusu yaşamaksızın kripto paralarınızı saklamanıza olanak sağlayan dijital bir cüzdan ve uygulama sistemi Trove`u piyasaya sürdü. Ürün getirdiği yeniliklerle muadillerinden keskin bir şekilde ayrılıyor.

Benjamin Hubert’in tasarım stüdyosu Layer, kayıp ya da hırsızlık korkusu yaşamaksızın kripto paralarınızı saklamanıza olanak sağlayan dijital bir cüzdan ve uygulama sistemi Trove’u piyasaya sürdü.
 
Trove’un sistemi kripto paraları çevrimdışı tutuyor, böylece hack saldırılarına karşı üst seviyede güvenlik sağlıyor. Sistem dört parçadan oluşuyor: Coin, Keep, Safe ve Trove uygulaması.
 
Coin, kullanıcıların günlük harcamalar için para depolamasına olanak tanıyan cüzdan ya da kese gibi küçük bir giyilebilir cihaz. Cihazın çapı yalnızca iki santim. Bu sayede cepte kolayca taşınabiliyor ya da mücevher gibi takılabiliyor.Ürün şu an yalnızca prototip aşamasında ve sadece biyometrik olarak açılabilmesini sağlayan dahili elektrokardiyogram sensörü ile birlikte geliyor. Cihazı açabilmek için sahibinin birkaç saniye boyunca cildine karşı bastırması gerekiyor. Parmak izi veya iris tespiti gibi EKG sensörü, kullanıcının benzersiz kalp atışı modelini tanıyor ve bunu bir kimlik doğrulama modeli olarak kullanıyor. Doğrulamanın ardından Trove uygulamasını bluetooth ile cihaza bağlayarak içindeki veri ve paralara erişim sağlayabiliyorsunuz.
 
Bu özellik, ürünü erişim izni vermek için statik şifreleme anahtarları kullanan kripto para cüzdanlarından belirgin bir şekilde farklı kılıyor.Layer tarafından yapılan açıklamada, “Araştırmacılar tüm Bitcoin‘lerin yüzde 35’inin kurtarılamaz şifreler nedeniyle kaybedildiğini tahmin ediyor. Bitcoin güvenliği, özel anahtarlara dayandığından özel anahtarların kaybolması halinde Bitcoin’lerin geri alınabilmesi olanaksız. Bu sistem, mevcut sistemlerden çok daha basit.” denildi.
 
Coin, alüminyum bir gövdeden oluşuyor ve üç farklı aksesuara sahip. Bir bileklik, kolye veya broşlara manyetik olarak bağlanabilen ürün, kişiselleştirme için birçok seçenek sunuyor.Keep ve Safe adlı ürünlerin ikisi de Coin’in yanında kullanılmak üzere dizayn edildi. Keep, USB-C portu tarafından desteklenen ve Coin’i şarj etmek için kullanılan bir ürün. Safe ise kullanıcıların kripto paralarını evde güvenli bir şekilde saklamasına olanak tanıyan ve EKG doğrulamasıyla korunan “gizli kişisel ev bankası.”
 
Layer, “Coin, parayı günlük kullanım amacıyla saklarken Safe, merkezsiz kişisel servetinizi evde tutar.” diyor.Trove uygulaması ise tüm sistem için bir arayüz sağlıyor. Kullanıcılar, bu uygulama aracılığıyla harcama geçmişlerini takip edebilir, para birimlerinin değerinin zamanla nasıl değiştiğini izleyebilir ve farklı kripto paraların performanslarını karşılaştırabilirler.
 
Uygulama aynı zamanda kullanıcıların Coin’lerinin her zaman nerede olduğunu tam olarak bilmelerini sağlamak için bir izleme işleviyle birlikte geliyor.

 

08.06.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle