Brian Kelly: SEC kararı nedeniyle Bitcoin satanlar yanlış yapıyorlar

Yatırım şirketi BKCM`nin CEO`su Brian Kelly, CNBC`de yaptığı değerlendirmede SEC kararından ötürü Bitcoin satmanın yanlış olduğunu söyledi.

BKCM’nin CEO’su Brian Kelly, CNBC’de yaptığı değerlendirmede SEC’in Bitcoin ETF‘siyle ilgili kararını ertelemesi nedeniyle dominant kripto parayı satanların yanlış yaptığı söyledi.
 
Son 48 saat içinde kripto para piyasası yaklaşık olarak 30 milyar dolar kaybetti. Çoğu büyük kripto para yüzde 10 ile 25 arasında düştü.
 
Analistlerin büyük çoğunluğu BTC‘nin kısa vadeli fiyat eğilimine gerekçe olarak SEC’in VanEck Bitcoin ETF’si kararını ertelemesine işaret ederken bazı yatırımcılar özellikle SEC’in kararındaki gecikmenin beklendiği dikkate alındığında buna şüpheyle yaklaşıyorlar.
 
Aksine tezgah üstü piysadaki büyük bir satışın piyasasanın düşmesine neden olmasının daha olası olduğunu düşünüyorlar.
 
Her ne olursa olsun Kelly, SEC’in 7 Ağustos’taki nedeniyle kripto para satmanın doğru bir hareket olmadığını ve herhangi bir Bitcoin ETF’sinin 2018’de onaylanmayacağını belirtti ve şöyle dedi:
 
“Bitcoin, 5,800’den itibaren muazzam bir ralli yaşadı, çünkü insanlar bir Bitcoin ETF’sinin onaylanacağını düşünüyorlardı. SEC bu kararı erteledi. SEC, muhtemelen 30 Eylül’e doğru da erteleme açıklaması yapacak, çünkü piyasa buna hazır değil ve SEC henüz sorularının cevaplarını alamadı.”
 
Geçtiğimiz hafta tüm kripto paralar ABD Doları’na karşı zayıf bir performans sergilemiş olsa da Ethereum Classic hem Bitcoin‘e hem de ABD Doları’na karşı sağlam bir performans gösterdi.
 
Kelly, ETC fiyatındaki yüzde 30’luk artışın Coinbase ve Robinhood’a ETC entegrasyonuyla ilgili olduğunu ifade etti.
 
Kelly, şu yorumu yaptı:
 
“Ethereum Classic, geçen aydan bu yana yüzde 30 arttı. Ethereum’daki bu fiyat artışı iki şeyden kaynaklanıyor: Coinbase ve Robinhood. Bireysel yatırımcılar, ilk defa Ethereum Classic’e yatırım yapmanın gerçekten kolay bir yoluna ulaşmış olacaklar. Coinbase ilk olarak Ethereum Classic’i kurumsal bölümüne ekledi. Önümüzdeki birkaç hafta içinde bireysel bölümüne de ekleyeceklerine inanıyorum.”

09.08.2018

Haberler

Bitcoin`de neler oluyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tekrar düşüş trendine girdi. Kayıpl

Binance yeni işlem çiftlerinin eklendiğini duyurdu

Kripto para borsası Binance, platformunda işlem görmekte olan bir sabit coi

Dev yatırım şirketinin CEO’sundan ICO açıklaması

Pantera Capital CEO`su Dan Morehead ICO`lar hakkında açıklamalarda bulundu.

En büyük 100 kripto para biriminden 91`i geriledi

Kripto para birimleri ve altında yatan blockchain teknolojisi adaptasyonu d

Google’a en çok sorulan soru: Bitcoin nedir?

Bundan yaklaşık bir yıl kadar önce “Bitcoin” ifadesinin dünyaca ünlü arama

Kripto para piyasa hacmi 110 milyar doların altında

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin regülasyon ve yaptırım haberleri