Çiftlik Bank ödemeleri Bitcoin`le yapacak!

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın mağdur ettiği üyeler için bir ses kaydı gönderdi. Aydın üyelere seslenerek ödemelerin Bitcoin ile yapılacağını söyledi.

Yaklaşık 80 bin kişiyi mağdur bırakarak Uruguay’a kaçan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın üyelerine yeni bir ses kaydı gönderdi. Gönderilen ses kaydında Aydın mağdurlara seslenerek hapse girmemek için Uruguay’a gittiğini üyelerin mağduriyetlerini gidereceğini söyleyerek pişkin bir şekilde “geçmiş olsun” dedi.
 
Geçtiğimiz günlerde Mehmet Aydın’ın Bitcoin işine girdiğini gösteren bir videoda yayınlanmıştı. Uruguay’a kaçan Çiftlik Bank’ın kurucusu ve CEO’su Aydın basında yer alan haberlerden dolayı hiçbir bankanın kendileriyle çalışmadığını belirterek üyelerin ödemelerini Bitcoin ile gerçekleştireceğini dile getirdi. Aydın’ın açıklamasından topladığı paralarla Bitcoin işine girdiği doğrulanmış oldu. 
 
Toplamda 8 dakika süren videoda medyayı suçlayan Aydın şu açıklamayı yaptı:
 
HİÇ BİR BANKA BİZİMLE ÇALIŞMIYOR
 
"Biz size Bakanlık banka hesabımızı kapattı ya da aylık limitimizi kapattı diye bir şey söylemedik. Şu anda basında çıkan haberler yüzünden tüm bankalar bizimle çalışmayı kesti. Kıbrıs'ta şu anda hiçbir banka bizimle çalışmıyor. Papara'ya da para atamıyoruz. Para atamadığımız için de Papara'daki mevcut parayla idare etmeye çalışıyoruz. Mevcut paramız da normal çekimlerle, her gün yapılan çekimlerle fazla gitmeyeceği için şu anda aylık olarak çekimlere devam edebilecek herkes. Kimse panik yapmasın.
 
ÖDEMELER BİTCOİN ÜRETİMİNDEN YAPILACAK
 
Herkesin hakkını ödeyebilmek için Türkiye'de cezaevinde kalmak yerine Uruguay'da işlerime devam edip insanlara haklarını iade etmek için sonuna kadar çalışacağım. Devlet, şirketin tüm mal varlıklarına el koydu. Buna rağmen herkesin ödemeleri yapılacak. Bu benim sözümdür. Herkesin ödemeleri şu anki Bitcoin üretimimizden yapılacaktır. Ama iki yıl sürer, ama üç yıl sürer bir şekilde bu ödemeleri yapacağım."
 
 
 

17.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p