Çiftlik Bank`ın Bitcoin tesisine baskın! Bitcoinlere el konuldu...

Çiftlik Bank`ın Balıkesir`deki Bitcoin fabrikasına operasyon düzenlendi. Operasyon sırasında ele geçirilen bilgisayar ve Bitcoinlere el konuldu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İstanbul Mali Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Çiftlik Bank'ın Balıkesir'deki Bitcoin fabrikasına operasyon düzenlediği öğrenildi.
 
Operasyonda Çiftlik Bank'ın 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Çiftlik Bank'ın firari muhasebe sorumlusu da bulunuyor.
 
Binlerce kişinin dolandırıldığı Çiftlik Bank soruşturmasında, daha önce düzenlenen operasyonlarda ele geçirilen dijital materyaller ve bilgiler doğrultusunda, Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, Balıkesir'deki Bitcoin fabrikasının yerini tespit etti. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte fabrikaya operasyon düzenlendi. Fabrikadaki Bitcoinlere el konuldu.
 
Polis soruşturmada, Çiftlik Bank'ın firari muhasebe sorumlusunun da gizlendiği evi belirledi. Çiftlikbank organizasyonunda kurulan Fame Game Hayvancılık ile Çiftlik Bilgi İşlem isimli firmanın muhasebe işlemlerini takip eden K.K. mali müşavirlik ofisinde gözaltına alındı. Dolandırıcıkla bağlantılı 5 kişi daha gözaltına alındı. 6 kişinin emniyette sorguya alındığı bildirildi.
 
Çiftlik Bank'ın firari CEO'su Mehmet Aydın, basılan Bitcoin fabrikasında çekilen görüntülerini üyelerinin güvenini tazelemek için internetten paylaşmıştı.

07.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p