Çin`den kripto paralara düzenleme gelebilir!

Dün Çin Merkez Bankası başkanlığına atanan Yi Gang, geçmiş dönemde Bitcoin hakkında yaptığı olumlu yorumlarla şaşırtıyor. Yi Gang`ın bu yorumları Çin’de kripto paralar için yeni bir düzenleyici yaklaşım olasılığına işaret edebilir.

Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) dün atanan yeni başkanı Yi Gang, Bitcoin hakkında daha önceki olumlu görüşleri göz önüne alındığında kurumun kripto paralara karşı tutumunu yumuşatabilir.
 
Çin medyasında yer alan haberlere göre Gang, 2013 yılının sonunda Bitcoin‘le ilgili yaptığı bir konuşmada bu büyük kripto para biriminin yakın gelecekte PBOC tarafından yasal olarak kabul edilemeyeceğini söyledi. Ancak Gang, aynı zamanda Bitcoin’in işlemsel potansiyelini de kabul ederek “Sıradan insanların katılım özgürlüğü var” diye ekledi. Bunların yanı sıra Bitcoin’in 2017 yılının Aralık ayında öleceğini iddia eden PBOC Başkan Yardımcısı Pan Gonsheng’in olumsuz tutumunun aksine Gang, Bitcoin’in ‘ilham verici’ olduğunu belirtti.
 
Çin ekonomisti Tommy Xie’ye göre Gang, son birkaç yılda Çin’in ekonomik reformunun öncülerinden biri. Bu arada Gang’in PBOC başkanlığına atanması Çin’de kripto paralar için yeni bir düzenleyici yaklaşım olasılığına işaret edebilir.

20.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p