Çinli melek yatırımcı, ayı piyasasında 10 bin BTC topladı

Selfie uygulaması Meitu`nun kurucusu ve Çin`de tanınmış bir melek yatırımcısı olan Cai Wensheng, bir röportajında, Ocak ayından bu yana yavaş yavaş satın alarak toplamda 10 bin Bitcoin`e sahip olduğunu itiraf etti.

Selfie uygulaması Meitu’nun kurucusu ve Çin’de tanınmış bir melek yatırımcısı olan Cai Wensheng, bir röportajında, Ocak ayından bu yana yavaş yavaş satın alarak toplamda 10 bin Bitcoin‘e sahip olduğunu ve kendisi için küçük bir hedefe ulaştığını itiraf etti.
 
Cai hedefi hakkında, “Blockchain ve Bitcoin’in geleceğini açıkça gördüğümde, kendime bir hedef belirledim 10 bin Bitcoin’e sahip olacaktım. Şimdi bu hedefimi gerçekleştirdim.” ifadelerini kullandı.
 
Cai, sözlerinin devamında şöyle konuştu:
 
“Bu Ocak ayında sadece trendi takip etmek için birkaç Bitcoin’im vardı. Ancak, Blockchain ve Bitcoin’in geleceğinin olduğunu fark ettiğimde kendime 10 bin Bitcoin biriktirme hedefi belirledim. Geçen Aralık ayında büyük bir artış oldu ve o anda hiç Bitcoin almamıştım. Daha sonra fiyat Ocak ayında normale döndüğünde, Bitcoin’i düşük maliyetle satın almaya başladım ve şimdi hedefime ulaştım. Benim görüşüme göre, yatırım ve spekülasyon arasındaki büyük fark zihniyet. Hisse senedi veya kripto para satın aldığınızı varsayalım, ancak fiyat satın aldıktan sonra düşecek. Eğer bir yatırımcıysanız, daha fazla satın almak adına iyi bir zaman anlamına geldiği için bundan memnun olacaksınız, aksine, yavaşlamadan şikayetçi olursanız, bence siz spekülatörsünüz ve tabi ki başlamadan önce, kapsamlı bir araştırma ve analiz yapmanız şart olacak.
 
Theta, Ontology (ONT), Cortex (CTXC), ArcBlock (ABT), Zipper (ZIP), YeeCall (YEE), Dxchain (DXC), Charter (CAF) gibi birçok Blockchain projesine yatırım yaptım. Bazıları oldukça yüksek getiri sağlıyor ve bazıları ise hala para kaybettiriyor.
 
2000 yılındaki internet ile benzer bir durum var. İnternetin balonu patladığı zaman startuplar gittikçe kaybolmaya başladılar ancak birkaç tanesi başarabildiler. Eğer doğru olana bahis yaparsan, geri dönüş hayal gücünün ötesinde gerçekleşir. Ve bireysel yatırımcılar için proje büyük isimlerle desteklense bile daha fazla hazırlık çalışması ve sabır gerekiyor. Tüm bu ICO‘lar ve Bitcoin’deki ayı döneminden sonra, yatırımcıların piyasadan bir ders aldıklarına inanıyorum. Bir proje hakkında iyimserseniz, içeri girmek için asla geç değildir.”
 
Forbes verilerine göre Cai Wensheng’in 1.5 milyar doların üzerinde net serveti bulunuyor. 48 yaşındaki iş insanı, Çin’in en zengin 152. kişisi.

04.05.2018

Haberler

Türkiye’nin yarısından fazlası onu Bitcoin sanıyor ama ...

Tüketici araştırması şirketi Twentify, Türk halkının kripto para dünyası ha

Litecoin’de işlem ücreti azalıyor

Litecoin`in geliştirici ekibi, Litecoin Core`un yeni sürümüyle birlikte işl

İşte 10 kripto para birimindeki değişiklikler...

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli kurum ve şirketten açıkl

Dijital para yatırımcısından Bitcoin ile ilgili açıklama

Dijital para yatırımcısı Michael Novogratz, Bitcoin`in yıl sonuna kadar 10

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerine yeniden başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.

Dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak verecek!

Müşterilerine ait trilyonlarca dolarlık fonu yöneten dev şirket Bitcoin yat