Çinli melek yatırımcı, ayı piyasasında 10 bin BTC topladı

Selfie uygulaması Meitu`nun kurucusu ve Çin`de tanınmış bir melek yatırımcısı olan Cai Wensheng, bir röportajında, Ocak ayından bu yana yavaş yavaş satın alarak toplamda 10 bin Bitcoin`e sahip olduğunu itiraf etti.

Selfie uygulaması Meitu’nun kurucusu ve Çin’de tanınmış bir melek yatırımcısı olan Cai Wensheng, bir röportajında, Ocak ayından bu yana yavaş yavaş satın alarak toplamda 10 bin Bitcoin‘e sahip olduğunu ve kendisi için küçük bir hedefe ulaştığını itiraf etti.
 
Cai hedefi hakkında, “Blockchain ve Bitcoin’in geleceğini açıkça gördüğümde, kendime bir hedef belirledim 10 bin Bitcoin’e sahip olacaktım. Şimdi bu hedefimi gerçekleştirdim.” ifadelerini kullandı.
 
Cai, sözlerinin devamında şöyle konuştu:
 
“Bu Ocak ayında sadece trendi takip etmek için birkaç Bitcoin’im vardı. Ancak, Blockchain ve Bitcoin’in geleceğinin olduğunu fark ettiğimde kendime 10 bin Bitcoin biriktirme hedefi belirledim. Geçen Aralık ayında büyük bir artış oldu ve o anda hiç Bitcoin almamıştım. Daha sonra fiyat Ocak ayında normale döndüğünde, Bitcoin’i düşük maliyetle satın almaya başladım ve şimdi hedefime ulaştım. Benim görüşüme göre, yatırım ve spekülasyon arasındaki büyük fark zihniyet. Hisse senedi veya kripto para satın aldığınızı varsayalım, ancak fiyat satın aldıktan sonra düşecek. Eğer bir yatırımcıysanız, daha fazla satın almak adına iyi bir zaman anlamına geldiği için bundan memnun olacaksınız, aksine, yavaşlamadan şikayetçi olursanız, bence siz spekülatörsünüz ve tabi ki başlamadan önce, kapsamlı bir araştırma ve analiz yapmanız şart olacak.
 
Theta, Ontology (ONT), Cortex (CTXC), ArcBlock (ABT), Zipper (ZIP), YeeCall (YEE), Dxchain (DXC), Charter (CAF) gibi birçok Blockchain projesine yatırım yaptım. Bazıları oldukça yüksek getiri sağlıyor ve bazıları ise hala para kaybettiriyor.
 
2000 yılındaki internet ile benzer bir durum var. İnternetin balonu patladığı zaman startuplar gittikçe kaybolmaya başladılar ancak birkaç tanesi başarabildiler. Eğer doğru olana bahis yaparsan, geri dönüş hayal gücünün ötesinde gerçekleşir. Ve bireysel yatırımcılar için proje büyük isimlerle desteklense bile daha fazla hazırlık çalışması ve sabır gerekiyor. Tüm bu ICO‘lar ve Bitcoin’deki ayı döneminden sonra, yatırımcıların piyasadan bir ders aldıklarına inanıyorum. Bir proje hakkında iyimserseniz, içeri girmek için asla geç değildir.”
 
Forbes verilerine göre Cai Wensheng’in 1.5 milyar doların üzerinde net serveti bulunuyor. 48 yaşındaki iş insanı, Çin’in en zengin 152. kişisi.

04.05.2018

Haberler

Türkiye’nin ilk dijital parasında milyarlık vurgun

Türkiye’nin ilk dijital parası ‘Turcoin’ ve Hipper A.Ş.’de milyarlık vurgun

Bitcoin`de ilk tahmini tuttu, ikinci tahmini ise heyecanlandırdı!

Kripto para uzmanı Phillip Nunn, geçtiğimiz Ocak ayında Bitcoin`in 2018`de

Rusya’nın en büyük iki bankası kripto paralara yatırım yapacak

Rusya`nın en büyük iki bankası Sberbank ile Alfa Bank, özel müşterileri adı

Brian Kelly: Bitcoin’de 6500-6800 seviyeleri kritik

Bitcoin`in 7000`in altına gerilemesinin ardından Kelly, nereye gidebileceği

Binance kullanıcısının 50 bin dolarlık hesabı hacklendi

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance`deki bir kullanıcının 50

Apple’dan kripto para uygulamaları için sıkı tedbirler

Amerikan teknoloji devi Apple, App Store`daki kripto para uygulamaları konu