Dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak verecek!

Müşterilerine ait trilyonlarca dolarlık fonu yöneten dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak vermek için harekete geçti.

Bitcoin 15 Ekim Pazartesi tarihinde oldukça hareketli bir gün geçirdi. Fiyatı yaklaşık %10 oranında yükselen BTC kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı. Gün içerisinde başta Tether olmak üzere birçok önemli gelişme yaşandı. Bunlardan birisi de finansal hizmet sektöründeki en büyük isimlerden birisiyle ilgili.

Fidelity Investments dünyadaki en büyük beşinci varlık yönetim şirketi olarak biliniyor. Şirket milyarlarca dolarlık yatırım portföyüne Bitcoin ve kripto paraları eklemek istediğini ifade etti. Böylece kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımı yapmasına imkan sağlanabileceği belirtiliyor.

Fidelity Investments kripto para ürünlerine kurumsal bazda bir talep bulunduğunun altını çiziyor. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 27 milyon kadar müşteriye hizmet veren şirket 7,2 trilyon dolar değerinde varlığı yönetiyor. Şirket tarafından yapılan araştırmaya göre kripto para cüzdan hizmetleri ve kurumlara yatırım hizmeti vermek için başka bir şirket meydana getirilecek.

CNBC’nin haberine göre bu şirketin isminin “Fidelity Dijital Varlık Hizmetleri” olacağı ifade edildi. Yeni şirketin kurumsal yatırımcılarla, daha çok bireysel hizmetlere odaklanmış kripto para piyasası arasında bir köprü vazifesi göreceği öngörülüyor. Böylesi bir şirketin faaliyetlerine başlaması kurumsal yatırımcılara kripto para piyasası için kırmızı halı serilmesi anlamına geliyor.

(CCN.com)

16.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle