Dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak verecek!

Müşterilerine ait trilyonlarca dolarlık fonu yöneten dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak vermek için harekete geçti.

Bitcoin 15 Ekim Pazartesi tarihinde oldukça hareketli bir gün geçirdi. Fiyatı yaklaşık %10 oranında yükselen BTC kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı. Gün içerisinde başta Tether olmak üzere birçok önemli gelişme yaşandı. Bunlardan birisi de finansal hizmet sektöründeki en büyük isimlerden birisiyle ilgili.

Fidelity Investments dünyadaki en büyük beşinci varlık yönetim şirketi olarak biliniyor. Şirket milyarlarca dolarlık yatırım portföyüne Bitcoin ve kripto paraları eklemek istediğini ifade etti. Böylece kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımı yapmasına imkan sağlanabileceği belirtiliyor.

Fidelity Investments kripto para ürünlerine kurumsal bazda bir talep bulunduğunun altını çiziyor. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 27 milyon kadar müşteriye hizmet veren şirket 7,2 trilyon dolar değerinde varlığı yönetiyor. Şirket tarafından yapılan araştırmaya göre kripto para cüzdan hizmetleri ve kurumlara yatırım hizmeti vermek için başka bir şirket meydana getirilecek.

CNBC’nin haberine göre bu şirketin isminin “Fidelity Dijital Varlık Hizmetleri” olacağı ifade edildi. Yeni şirketin kurumsal yatırımcılarla, daha çok bireysel hizmetlere odaklanmış kripto para piyasası arasında bir köprü vazifesi göreceği öngörülüyor. Böylesi bir şirketin faaliyetlerine başlaması kurumsal yatırımcılara kripto para piyasası için kırmızı halı serilmesi anlamına geliyor.

(CCN.com)

16.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p