Ekonomist: Ruslar 8.6 milyar dolarlık Bitcoin aldı

Rus ekonomist Vladislav Ginko, Rus şirketler ve varlıklı bireylerin 8.6 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını iddia etti.

Rus ekonomist Vladislav Ginko Rusya’daki bazı şirketlerin ve varlıklı bireylerin yaklaşık 8.6 milyar dolar değerinde 1.8 milyon Bitcoin aldığını söylüyor.

Bitcoinist’e konuşan Ginko, “Rusyalı şirketler ve varlıklı Rusyalılar tarafından 1.8 milyon BTC satın alındı. Rusya devleti doğrudan işin içinde değil fakat Bitcoin alanlar, artan ABD yaptırımlarının her zamanki gibi uluslararası işlemleri yapmayı imkansız hale getirmesini bekliyorlar ve bu nedenle ABD yaptırımlarını aşmanın bir yolu olarak Bitcoin satın alıyorlar.” dedi.

Ginko’ya göre Rusya’nın Bitcoin’e yönelmesi, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi’nin (OFAC) yaptırımlarından kaynaklanıyor. Kremlin ekonomisti, Rus oligarkların OFAC’ın Rus petrol şirketlerine ABD Doları kullanımını yasakladığında petrol ve doğal gaz ticareti için BTC stokladıklarını söyledi.

Ginko, sözlerinin devamında “Rusya’nın satın alımlarının Bitcoin’in fiyatına doğrudan bir etkisi yok fakat orta vadede fiyatın daha da yukarılara tırmanmasında rol oynamaya başlayacaktır. Rusya’da şirketler ve insanlar, özellikle OFAC listesine girme riski altında bulunanlar dolaylı olarak Bitcoin satın almak zorundalar.” şeklinde konuştu.


03.04.2019

Haberler

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eği

Piyasa hacmi o seviyenin altına indi!

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen hafif toparlanman

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasa

O ülkede dijital para yatırımlarında vergiler kaldırıldı

Gürcistan dijital para alım-satımı yapan birey ve şirketlerden artık katma