Ekonomist: Ruslar 8.6 milyar dolarlık Bitcoin aldı

Rus ekonomist Vladislav Ginko, Rus şirketler ve varlıklı bireylerin 8.6 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını iddia etti.

Rus ekonomist Vladislav Ginko Rusya’daki bazı şirketlerin ve varlıklı bireylerin yaklaşık 8.6 milyar dolar değerinde 1.8 milyon Bitcoin aldığını söylüyor.

Bitcoinist’e konuşan Ginko, “Rusyalı şirketler ve varlıklı Rusyalılar tarafından 1.8 milyon BTC satın alındı. Rusya devleti doğrudan işin içinde değil fakat Bitcoin alanlar, artan ABD yaptırımlarının her zamanki gibi uluslararası işlemleri yapmayı imkansız hale getirmesini bekliyorlar ve bu nedenle ABD yaptırımlarını aşmanın bir yolu olarak Bitcoin satın alıyorlar.” dedi.

Ginko’ya göre Rusya’nın Bitcoin’e yönelmesi, ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi’nin (OFAC) yaptırımlarından kaynaklanıyor. Kremlin ekonomisti, Rus oligarkların OFAC’ın Rus petrol şirketlerine ABD Doları kullanımını yasakladığında petrol ve doğal gaz ticareti için BTC stokladıklarını söyledi.

Ginko, sözlerinin devamında “Rusya’nın satın alımlarının Bitcoin’in fiyatına doğrudan bir etkisi yok fakat orta vadede fiyatın daha da yukarılara tırmanmasında rol oynamaya başlayacaktır. Rusya’da şirketler ve insanlar, özellikle OFAC listesine girme riski altında bulunanlar dolaylı olarak Bitcoin satın almak zorundalar.” şeklinde konuştu.


03.04.2019

Haberler

Kripto paralarda düşüş sürüyor!

Kripto para birimleri piyasalarında çarşamba günü görülen düşüş eğilimi dev

Tom Lee: Hala en iyi performans gösteren birim Bitcoin

Kripto para birimleri piyasasına ilişkin çeşitli öngörüleriyle tanınan Fund

İlk Bitcoin bazlı devlet tahvilini çıkarmak için yarış başladı

Afganistan, Tunus ve Özbekistan`dan art arda yapılan açıklamalarda, bu ülke

Bitcoin yeniden yükselişe geçti!

Çeşitli gelişmelerin etkisiyle kripto para birimleri piyasalarında etkili o

`Yuan ileride bir kripto para birimine dönüşecek`

Kanada merkezli Blockchain Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Donald

Binance Coin`den tarihi rekor!

Binance`ın kripto parası Binance Coin (BNB) ABD doları bazında tüm zamanlar