GMO müşterilerinden ödünç Bitcoin istiyor

Japon internet devi GMO, müşterilerin Bitcoin’lerini şirkete ödünç vermelerine imkan tanıyan yeni bir hizmet üzerinde çalışıyor.

GMO’nun kripto para kuruluşu olan GMO Coin yeni bir hizmet sunuyor. Bu hizmet ile müşteriler, Bitcoin’lerini şirkete ödünç verebilecek. GMO Coin hizmeti şu şekilde açıklıyor:
 
"Dijital Para Kiralama Hizmeti, müşterinin kripto paralarını şirkete kiralamasına izin verir. Böylece borç verilen miktara bağlı olarak kira bedeli alınabilir."
 
Bu programla ilgilenen müşterilerin 11 Nisan – 2 Mayıs tarihler arasında başvuru yapmaları gerekiyor ve program şimdilik sadece Bitcoin için geçerli. Müşterilerin en az borç verebileceği miktar 10 BTC iken üst limit 100 BTC olarak açıklanıyor.
 
FİYATLAR VE DETAYLAR
 
GMO Coin tüm başvuruları gözden geçirecek ve kredi prosedürünü Mayıs ayında müşterilere bildirecek. Şirket ve müşteri anlaşmaya vardığında müşterinin BTC bakiyesi düşecek. Eğer yeterli miktarda BTC yoksa anlaşma otomatik olarak iptal olacak.
 
GMO Coin, “Hedef para biriminin fiyatı sürekli dalgalandığı için kredi süresi boyunca ödünç verilen miktar geri çekilemez ya da devredilemez.” açıklamasında bulunuyor.
 
Bunun yanında şirketin açıklamasına göre kredi süresi 90 gün olacak. Anlaşma tarihinde şirket müşteriye “aynı tür ve aynı miktar” artı faiz ödeyecek. Ancak müşteri parasını kredi süresi dolmadan çekmek isterse şirket iptal talebini kabul ettikten sonra iptal ücretini keserek kalan bakiyeyi müşteriye ödeyecek.
 
COİNCHECK’DE BENZER BİR PROGRAM HAZIRLAMIŞTI
 
Ocak ayında saldırıya uğrayan Coinchek’de geçtiğimiz yılın Mayıs ayında benzer bir hizmet üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Coinchek’in programına göre şirkete verilen kripto paranın vade süresine bağlı olarak müşteriler %1 ile %5 arasında faiz kazanabiliyor. Hizmet sadece Bitcoin ile başladı ama sonrasında şirket 11 kripto parayı daha bu hizmete dahil etti.
 
Coinchek’in bu hizmeti Japonya Finansal Hizmetler Ajansı tarafından kısıtlanmış olsa da Haziran ayında tekrar hizmete girmişti. Ancak şu anda kayıtlar geçici olarak askıya alınmış durumda.

14.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p