Kahin Analist’ten Bitcoin’e bir iyi bir de kötü haber!

Başarılı fiyat tahminleri ile tanınan ve “Kahin Analist” olarak da adlandırılan Todd Gordon Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde CNBC’nin Stock Draft programına katılan TradingAnalysis.com kurucusu “Kahin Analist” olarak da adlandırılan Todd Gordon 2019 itibariyle Bitcoin’in 10.000 dolar seviyelerine yükseleceğini ama bunun için ilk olarak 4.000 dolar seviyelerinin görülmesi gerektiğine vurgu yaptı.
 
Gordon’a göre Bitcoin fiyatı 5.000 doların altını gördükten sonra yıl sonuna kadar 10.000 dolar seviyelerini test edecek. Gordon’un bu konuda destekleyici tezi ise olumlu fiyat sinyalleri. Ona göre 19.000 dolardan 5.000 dolar seviyelerine kadar yaşanacak olan düzeltmenin sebebi ise açık: 2015 yılından beri Bitcoin sürekli değer kazanıyor ve düzeltmenin yaşanması kaçınılmazdı.
 
YÜZDE 30 ZARAR ÖNEMLİ DEĞİL
 
Analiste göre Bitcoin volatilitesi son zamanların en düşük seviyesinde. Zira, son dönem ele alındığında en yüksek ve en düşük fiyat arasındaki oran sadece yüzde 17 seviyelerinde. Eski dönemlerde bu oranın yüzde 20, 30, 40 düzeylerinde olduğuna dikkat çeken Gordon şu sözleri sarf etti;
 
“Eğer yüzde 30 zarardaysam bu gerçekten önemli bir sorun değil. Bitcoin için bu hiçbir şey…Birkaç hafta içerisinde zararımı kapatabilirim.”
 
Kripto para marketinin büyük ölçüde teknik gelişmelerle korelasyon içerisinde olduğunu öne süren Gordon yakın gelecekte insanların kayıplarını telafi edeceğini düşündüğünü dile getirdi.

30.06.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p