Kripto para analisti: Bitcoin ETF reddi ile çökecek, Bakkt ile...

Tanınan bir kripto para analisti olan Alex Krüger, Bitcoin`in Bakkt ile birlikte yükselişe geçeceğini fakat ETF reddi ile düşeceğini iddia etti.

Tanınan bir kripto para traderı ve teknik analisti olan Alex Krüger, Bakkt’ın 2018 yılı ve 2019’un ilk çeyreği boyunca Bitcoin‘in toparlanmasına öncülük edeceğini söyledi.

Bunun ardından Krüger, onaylanması halinde CBOE tarafından listelenecek olan VanEck/SolidX Bitcoin ETF’sinin reddinin Bitcoin’in çökmesine yol açacağını, bu durumda lider kripto paranın 6,000 dolarlık destek seviyesine inebileceğini, en kötü senaryoda ise 4,000 dolara kadar gerileme ihtimalinin bulunduğunu ifade etti.

Krüger devamında ise Bitcoin’de yarılanma öyküsünün 2019’un geri kalanı ve 2020 için bir boğa koşusu getireceğini öne sürdü.

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) ana şirketi olan ICE tarafından geliştirilen, sıkı bir şekilde regüle edilmiş kripto para işlem platformu Bakkt ile hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına güvenle yatırım yapabilmelerini sağlayacak bir ekosistem oluşturmak hedefleniyor. 12 Aralık itibari ile Bakkt’ın kripto para vadeli piyasasını devreye alması ve Bitcoin’in likiditesini artırması bekleniyor.

Diğer yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) 2019 yılının Mart ayına kadar CBOE Bitcoin ETF’siyle ilgili bir karara varmak zorunda. Bu kararın daha erken bir tarihte de gelmesi olası. Komisyon 5 Kasım’a kadar bir açıklama yapacak. Bu tarihte ya da öncesinde ETF için ret veya kabul kararı çıkabilir. Bir diğer ihtimal de komisyonun kararı bir sonraki tarihe ertelemesi. Bitcoin ETF’sinin onayı durumunda Bitcoin’e önemli miktarda sermaye akışı olacağı düşünülüyor.(ccn)

02.11.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p