Kripto para analisti: Bitcoin ETF reddi ile çökecek, Bakkt ile...

Tanınan bir kripto para analisti olan Alex Krüger, Bitcoin`in Bakkt ile birlikte yükselişe geçeceğini fakat ETF reddi ile düşeceğini iddia etti.

Tanınan bir kripto para traderı ve teknik analisti olan Alex Krüger, Bakkt’ın 2018 yılı ve 2019’un ilk çeyreği boyunca Bitcoin‘in toparlanmasına öncülük edeceğini söyledi.

Bunun ardından Krüger, onaylanması halinde CBOE tarafından listelenecek olan VanEck/SolidX Bitcoin ETF’sinin reddinin Bitcoin’in çökmesine yol açacağını, bu durumda lider kripto paranın 6,000 dolarlık destek seviyesine inebileceğini, en kötü senaryoda ise 4,000 dolara kadar gerileme ihtimalinin bulunduğunu ifade etti.

Krüger devamında ise Bitcoin’de yarılanma öyküsünün 2019’un geri kalanı ve 2020 için bir boğa koşusu getireceğini öne sürdü.

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) ana şirketi olan ICE tarafından geliştirilen, sıkı bir şekilde regüle edilmiş kripto para işlem platformu Bakkt ile hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına güvenle yatırım yapabilmelerini sağlayacak bir ekosistem oluşturmak hedefleniyor. 12 Aralık itibari ile Bakkt’ın kripto para vadeli piyasasını devreye alması ve Bitcoin’in likiditesini artırması bekleniyor.

Diğer yandan ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) 2019 yılının Mart ayına kadar CBOE Bitcoin ETF’siyle ilgili bir karara varmak zorunda. Bu kararın daha erken bir tarihte de gelmesi olası. Komisyon 5 Kasım’a kadar bir açıklama yapacak. Bu tarihte ya da öncesinde ETF için ret veya kabul kararı çıkabilir. Bir diğer ihtimal de komisyonun kararı bir sonraki tarihe ertelemesi. Bitcoin ETF’sinin onayı durumunda Bitcoin’e önemli miktarda sermaye akışı olacağı düşünülüyor.(ccn)

02.11.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ