Metcalfe Yasası’na dayalı Bitcoin tahmini: 10,000 dolar

Analist Sam Bourgi, Metcalfe Yasası’na dayanan bir Bitcoin tahmininin fiyatın 10,000 dolara geri dönme eğiliminde olduğunu öne sürdüğünü yazdı.

Analist Sam Bourgi, genel yayın yönetmeni olduğu Hacked.com’da “Bitcoin’in fiyatı Pazar günü biraz toparlandı. Açığa satışçılar kısa vadede yeni dipleri test etmeye istekli göründüğünden büyük ihtimalle son hamle bir ölü kedi sıçramasından daha fazlası değil. Bununla birlikte uzun vadede Bitcoin, Metcalfe Yasası’nın bir regresyon modeline dayanarak 10,000 dolara geri dönme eğiliminde görünüyor” diye yazdı.

‘Kısa vadede 2800 – 3200 bölgesi olası’

Bourgi, sözlerinin devamında son toparlanma çabalarına karşın Bitcoin’in hala ayıların kontrolünde olduğunu, bunun da 2,800 – 3,200 dolar destek bölgesinin testinin ihtimal dahilinde olduğu anlamına geldiğini söyledi. Analist, daha sonra “Bitcoin konsolidasyon-boşaltma-konsolidasyon döngüsünü sürdürdüğü için bu alanın yeni bir alım dalgasını tetiklemesi muhtemel.” dedi.

Bourgi şöyle dedi:
 
“Bitcoin fiyatındaki son düşüş, dijital paranın adil piyasa değerinin çok altında işlem gördüğü spekülasyonlarını beraberinde getirdi. Bu durum Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin 4,900 dolar olduğunu öne süren Forbes Bitcoin fiyat tahmincisi tarafından da destekleniyor. Veriler, bir ağın değerinin kullanıcıların sayısının karesiyle orantılı olduğunu ileri süren Metcalfe Yasası temelli bir regresyon modeline dayanıyor. Benzersiz aktif kullanıcıların ve günlük işlem hacimlerinin sayısını analiz eden Forbes, 2019’un ortasına kadar Bitcoin’in 10,000 doların üzerine çıkması gerektiğini tahmin ediyor. Elbette Bitcoin her zaman temel analiz kurallarına göre davranmaz. Forbes’un aktif kullanıcılar ve günlük işlem hacimlerinin tahmin dönemi boyunca önemli ölçüde geri dönmesini beklediğini belirtmek önemli. Forbes, tahmincinin Bitcoin fiyatını 2012-2017 arasında yüzde 94’e varan bir doğrulukla öngördüğünü ileri sürüyor.”

10.12.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle