Novogratz, Bitcoin’de büyük ralli için 2019’un ilk yarısını işaret etti

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, kurumsal yatırımcılar vagona atlayana kadar Bitcoin`de büyük hareket beklemediğini, bunun da 2019`un ilk yarısında gerçekleşebileceğini söyledi.

Dijital para birimleri alanındaki en önemli yatırımcılardan biri olan Michael Novogratz, belki önümüzdeki yılın ilk yarısında kurumsal yatırımcılar vagona atlayana kadar Bitcoin‘in fiyatında büyük hareketler beklemediğini yineledi.

Bloomberg televizyonuna verdiği röportajda Novogratz, “Bu süreçte öğrendiğimiz şeylerden biri de her şeyin beklediğimizden biraz daha uzun sürmesi. Yıl sonuna kadar Bitcoin’in 10,000 doları kıracağını düşünmüyorum.” dedi.

Bu arada Novogratz’ın Galaxy Invesments Partners’ı, Fidelity Investments’ın dün bir Bloomberg konferansında açıkladığı dijital varlık biriminin ilk müşterilerden biri olacak.

Milyarder yatırımcı, Eylül ayında Bitcoin fiyatlarının dibi bulduğunu, kripto paraların geçen yılki rallinin başladığı noktaya yeniden dokunduğunu ileri sürmüştü.

Novogratz, 2017 yılında yaptığı bir tahminde Bitcoin’in yıl sonuna kadar 10,000 doları geçeceğine inandığını söylemiş ve bu tahmininde başarılı olmuştu. Milyarder ismin bir başka tahmini ise daha uzun vadeli. Novogratz, 2022 yılına kadar kripto para piyasasının 5 trilyon dolara ulaşmasını bekliyor.

16.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p