O stadyumunun adı artık `Bitcoin Arena`

Danimarka’daki Rungsted Seier Capital buz hokeyi pistinin ismi “Bitcoin Arena” olarak değiştirildi.

Statta gerçekleşen etkinliklerden sorumlu kişiler Lars Seier Christensen ve milyarder sponsor Niklas Nikolajsen. Nikolajsen Bitcoin’e yönelik farkındalık yaratmak için marka (isim) değişimine gittiklerini belirtiyor. Nikolajsen’e göre stadyumun isim değiştirmesi, özellikle Blockchain sektörünün diğer ülkelere kıyasla daha cansız olduğu Danimarka gibi bir ülkede kripto para piyasasına ve Bitcoin’e ilgiyi artırabilir. 
 
Nikolajsen, "Bundan sonra spor yorumcuları statta yapılan maçları yorumlarken Bitcoin Arena ismini zikrettiğinde kıs kıs güleceğim." dedi.
 
Stadın Bitcoin hamlesi isim değişimiyle bitmiyor. Zira Bitcoin Suisse AG şirketi ile partnerlik anlaşması yapıldı. İsviçre merkezli şirket kripto broker platformu, varlık yöneticisi ve hizmet sağlayıcısı olarak en büyük ICO’lara, kripto para şirketlerine ve girişimlerine hizmet veriyor.
 
Niklas Nikolajsen aynı zamanda şirketin kurucularından biri. Erken dönem bir kripto para yatırımcısı ve Bitcoin milyarderi Nikolajsen hokey oyuncularının maaşlarını da Bitcoin’le ödüyor.
 
SLOVENYA BİTCOİN ANITI
 
Slovenya merkezli kripto para borsası Bitstamp 2011’den beri kripto para piyasasının öncü borsalarından biri olarak görülüyor. Bitstamp geçtiğimiz ay Slovenya’da bir dört yol kavşağına Bitcoin anıtı yerleştirmişti.
 
Hem Bitcoin Arena hem de Slovenya’nın merkezindeki Bitcoin anıtı, alanında lider kripto para şirketlerinin girişimleri sonucu ortaya çıktı.
 
Güney Kore ve Japonyalı şirketler de benzer faaliyetlerde bulunuyor. Örneğin bu iki ülkede şehir merkezlerindeki büyük billboard’lara verilen yaratıcı kripto para reklamlarıyla kripto paraların halk nezdinde kabul görmesi amaçlanıyor.
 
Hiç şüphe yok ki bu tür yenilikler Bitcoin’e “sempatik bir imaj” kazandırıyor. Ve tam da olması gerektiği gibi Bitcoin gün geçtikçe daha fazla insana ulaşıyor ve Bitcoin’in benimsenme oranı artıyor.

30.04.2018

Haberler

İlk Bitcoin bazlı devlet tahvilini çıkarmak için yarış başladı

Afganistan, Tunus ve Özbekistan`dan art arda yapılan açıklamalarda, bu ülke

Bitcoin yeniden yükselişe geçti!

Çeşitli gelişmelerin etkisiyle kripto para birimleri piyasalarında etkili o

`Yuan ileride bir kripto para birimine dönüşecek`

Kanada merkezli Blockchain Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Donald

Binance Coin`den tarihi rekor!

Binance`ın kripto parası Binance Coin (BNB) ABD doları bazında tüm zamanlar

O ülkeden flaş Bitcoin kararı!

Beyaz Rusya Devlet Başkanı Aleksandr Lukashenko, ülkesinin Bitcoin madencil

En büyük 10 kripto paradan 7`si düştü! İşte detaylar...

Kripto para birimleri piyasalarında hafta boyunca görülen artışın ardından