Sony’den temassız Bitcoin donanım cüzdanı

Teknoloji devi Sony`nin araştırma kolu, USB gibi herhangi bir bağlantı gerektirmeyen kripto para donanım cüzdanı geliştirdiğini açıkladı.

Japon teknoloji devi Sony’nin araştırma kolu, temassız bir kripto para donanım cüzdanı yarattığını açıkladı.

Henüz adı verilmeyen cihaz, Japonya’da popüler bir teknoloji olan IC akıllı kart teknolojisini Bitcoin veya diğer kripto para ağlarıyla iletişim kurmak için kullanıyor.

Sony Computer Science Labs’in (SCSL) geliştiricilerine göre, cihazın avantajları sektördeki mevcut standart olarak USB üzerinden bir ana cihaza bağlanmanın gerekliliğini ortadan kaldırmasında ve dağıtımda yatıyor.

Açıklama metninde ayrıca IC kartın içindeki yüksek güvenlikli kurcalamaya dayanıklı bir modül ile özel anahtarın güvenli bir şekilde oluşturulması ve saklanmasının mümkün olduğu kaydedildi.

Sony şirketi, son yıllarda Blockchain teknolojisi üzerine çözümler geliştiren birçok uluslararası şirketin arasında yer alıyor. Şirket, bugüne dek Blockchain’le ilgili birçok patent başvurusunda bulundu.

Şirket son donanım cüzdanının ise kripto para gönderip almanın ötesinde çok amaçlı kullanımları içerecek şekilde tasarlandığını iddia ediyor.

Açıklamada IC kart tipi kripto para donanım cüzdanı teknolojisinin yalnızca kripto para işlemleri için kullanılan özel anahtarları değil Blockchain teknolojisi kullanılarak kişisel bilgilerin erişimine izin verme gibi başka amaçlarla kullanılan özel anahtarları da yönetebildiği ifade ediliyor. Ürünün ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Japon finans devi SBI Holdings, Tayvan merkezli kripto para donanım cüzdanı şirketi CoolBitX’in yüzde 40’ını satın aldı. Lider donanım cüzdanı üreticisi Ledger, Temmuz ayında 2017 yılı içerisinde bir milyondan fazla cüzdan sattığını ve 29 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı.(CoinTelegraph)

26.10.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p