Sony’den temassız Bitcoin donanım cüzdanı

Teknoloji devi Sony`nin araştırma kolu, USB gibi herhangi bir bağlantı gerektirmeyen kripto para donanım cüzdanı geliştirdiğini açıkladı.

Japon teknoloji devi Sony’nin araştırma kolu, temassız bir kripto para donanım cüzdanı yarattığını açıkladı.

Henüz adı verilmeyen cihaz, Japonya’da popüler bir teknoloji olan IC akıllı kart teknolojisini Bitcoin veya diğer kripto para ağlarıyla iletişim kurmak için kullanıyor.

Sony Computer Science Labs’in (SCSL) geliştiricilerine göre, cihazın avantajları sektördeki mevcut standart olarak USB üzerinden bir ana cihaza bağlanmanın gerekliliğini ortadan kaldırmasında ve dağıtımda yatıyor.

Açıklama metninde ayrıca IC kartın içindeki yüksek güvenlikli kurcalamaya dayanıklı bir modül ile özel anahtarın güvenli bir şekilde oluşturulması ve saklanmasının mümkün olduğu kaydedildi.

Sony şirketi, son yıllarda Blockchain teknolojisi üzerine çözümler geliştiren birçok uluslararası şirketin arasında yer alıyor. Şirket, bugüne dek Blockchain’le ilgili birçok patent başvurusunda bulundu.

Şirket son donanım cüzdanının ise kripto para gönderip almanın ötesinde çok amaçlı kullanımları içerecek şekilde tasarlandığını iddia ediyor.

Açıklamada IC kart tipi kripto para donanım cüzdanı teknolojisinin yalnızca kripto para işlemleri için kullanılan özel anahtarları değil Blockchain teknolojisi kullanılarak kişisel bilgilerin erişimine izin verme gibi başka amaçlarla kullanılan özel anahtarları da yönetebildiği ifade ediliyor. Ürünün ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Japon finans devi SBI Holdings, Tayvan merkezli kripto para donanım cüzdanı şirketi CoolBitX’in yüzde 40’ını satın aldı. Lider donanım cüzdanı üreticisi Ledger, Temmuz ayında 2017 yılı içerisinde bir milyondan fazla cüzdan sattığını ve 29 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı.(CoinTelegraph)

26.10.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle