Sony’den temassız Bitcoin donanım cüzdanı

Teknoloji devi Sony`nin araştırma kolu, USB gibi herhangi bir bağlantı gerektirmeyen kripto para donanım cüzdanı geliştirdiğini açıkladı.

Japon teknoloji devi Sony’nin araştırma kolu, temassız bir kripto para donanım cüzdanı yarattığını açıkladı.

Henüz adı verilmeyen cihaz, Japonya’da popüler bir teknoloji olan IC akıllı kart teknolojisini Bitcoin veya diğer kripto para ağlarıyla iletişim kurmak için kullanıyor.

Sony Computer Science Labs’in (SCSL) geliştiricilerine göre, cihazın avantajları sektördeki mevcut standart olarak USB üzerinden bir ana cihaza bağlanmanın gerekliliğini ortadan kaldırmasında ve dağıtımda yatıyor.

Açıklama metninde ayrıca IC kartın içindeki yüksek güvenlikli kurcalamaya dayanıklı bir modül ile özel anahtarın güvenli bir şekilde oluşturulması ve saklanmasının mümkün olduğu kaydedildi.

Sony şirketi, son yıllarda Blockchain teknolojisi üzerine çözümler geliştiren birçok uluslararası şirketin arasında yer alıyor. Şirket, bugüne dek Blockchain’le ilgili birçok patent başvurusunda bulundu.

Şirket son donanım cüzdanının ise kripto para gönderip almanın ötesinde çok amaçlı kullanımları içerecek şekilde tasarlandığını iddia ediyor.

Açıklamada IC kart tipi kripto para donanım cüzdanı teknolojisinin yalnızca kripto para işlemleri için kullanılan özel anahtarları değil Blockchain teknolojisi kullanılarak kişisel bilgilerin erişimine izin verme gibi başka amaçlarla kullanılan özel anahtarları da yönetebildiği ifade ediliyor. Ürünün ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Japon finans devi SBI Holdings, Tayvan merkezli kripto para donanım cüzdanı şirketi CoolBitX’in yüzde 40’ını satın aldı. Lider donanım cüzdanı üreticisi Ledger, Temmuz ayında 2017 yılı içerisinde bir milyondan fazla cüzdan sattığını ve 29 milyon dolar kâr elde ettiğini açıkladı.(CoinTelegraph)

26.10.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ