Tim Draper: Bitcoin Sanayi Devrimi`nden daha büyük

Yaptığı açıklamalarla kripto para dünyasını etkileme potansiyeline sahip olan Tim Draper, 23 Nisan’da New York’ta gerçekleşen Intelligence Squared US sırasında, Bitcoin’in internetten ve insanlığın gelişimini etkileyen diğer olaylardan daha büyük olduğunu söyledi.

Kripto paralara şüphe ile yaklaşan iki kişi ve Overstock CEO’suyla birlikte yer aldığı etkinlikte Draper, Bitcoin’i ve Blockchain’i Tesla, Hotmail ve Skype’ın ilk yatırımlarıyla karşılaştırdı. 
 
Bitcoin’in bu girişimlerden daha büyük olacağını, ölçeğinin ve arkasındaki teknolojinin tarihteki tüm büyük gelişmelerin ötesine geçeceğini Draper şu sözlerle vurguladı; "Bitcoin Demir Çağı’ndan, Rönesans’tan ve Sanayi Devrimi’nden çok daha büyük."
 
Ayrıca Draper, önümüzdeki beş yıl içinde kimsenin geleneksel para birimlerini kullanmayacağını da, “Beş yıl sonra kahvenizi alırken geleneksel para birimiyle ödeme yapmak isterseniz kripto para kullanmadığınız için size gülecekler. Artık herhangi bir devlet parasına ihtiyaç duymayacağınız günler çok uzak değil.” sözleriyle belirtti.
 
Bunun yanında Draper, Bitcoin’in, altcoin’lere karşı yürüttüğü “uzun vadeli kripto para savaşını” kazanacağını yani Bitcoin piyasasının hakim piyasa olarak kalacağını iddia etti.
 
CNBC’ye göre milyarder yatırımcı, Aralık 2017 aldığı açık arttırmada satın aldığı 30.000 Bitcoin’i hala elinde tutuyor. Eğer Draper gerçekten bu Bitcoin’leri satmadıysa şu an yaklaşık 270 milyon dolar değerinde yatırımı bulunuyor.
 
Draper, bu ay kendi üniversitesinde yaptığı bir konuşma sırasında Bitcoin’in önümüzdeki yıl 250.000 dolara kadar çıkacağını da belirtmişti. Ayrıca bir röportajı sırasında Bitcoin’n tüm kripto paralar arasında açıkça lider olduğunu da söylemişti.

24.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p