Ünlü milyarder Novogratz`dan Bitcoin yorumu: Yılı 8.800-9.000 dolar arasında...

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz Bitcoin fiyatına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Kripto para piyasasındaki tanındık isimler zaman zaman Bitcoin fiyatına yönelik yaptıkları fiyat tahminleriyle topluluğun gündemine geliyor. Milyarder yatırımcı ve ünlü girişimci Mike Novogratz da bu isimlerden birisi. Bitcoin hakkında olumlu görüşlere sahip olmasıyla tanınan ünlü isim 5 Kasım Pazartesi günü Financial News adlı bir basın kuruluşunda yaptığı açıklamalarda bir kez daha BTC fiyat tahmini yaptı.

Financial News’e konuşan Mike Novogratz lider kripto paranın 2019 yılında 20.000 dolarlık fiyata yeniden ulaşacağını savunuyor. Daha önceden yıl sonuna kadar büyük bir patlamanın yaşanacağını ileri süren ünlü milyarder piyasadaki gidişata bakarak bu tahminde değişikliğe gitmişti. BTC’nin sene sonunda 8.900 dolara ulaşacağını belirten Novogratz şu ifadelere yer veriyor:

"Bitcoin öncelikle 6.800 sınırını geride bırakması gerekiyor. Daha sonra yılı 8.800 ile 9.000 dolar arasında bir yerde sonlandırabiliriz."

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin son zamanlarda yaşanan gelişmelerin etkilerinden sıyrılarak fiyatını sabit ve istikrarlı bir seviyede tutmayı başardı. Öyle ki Bitcoin son birkaç hafta boyunca tarihinin en düşük dalgalanma oranlarından birisini ortaya koydu.  Fundstrat Küresel Danışmalık adlı şirketin piyasa analisti Tom Lee gibi bilindik isimler Bitcoin’in çizdiği bu istikrarlı tablonun piyasanın olgunlaştığını gösterdiğini savunuyor.

Mike Novogratz önümüzdeki yılda kripto para piyasası için bazı şartların önemli ölçüde değişebileceğini ifade ediyor. Kurumsal yatırımcıların piyasadaki dengeleri değiştirebileceğini belirten Novogratz ortaya bir tür “fırsatı kaçırma korkusunun (FOMO)” çıkabileceğinin altını çiziyor. Ünlü milyardere göre piyasaya hakim olacak FOMO fiyatların yükselmesi sonucunu doğurabilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cointelegraph

07.11.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle