Ünlü milyarder Novogratz`dan Bitcoin yorumu: Yılı 8.800-9.000 dolar arasında...

Milyarder yatırımcı Mike Novogratz Bitcoin fiyatına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Kripto para piyasasındaki tanındık isimler zaman zaman Bitcoin fiyatına yönelik yaptıkları fiyat tahminleriyle topluluğun gündemine geliyor. Milyarder yatırımcı ve ünlü girişimci Mike Novogratz da bu isimlerden birisi. Bitcoin hakkında olumlu görüşlere sahip olmasıyla tanınan ünlü isim 5 Kasım Pazartesi günü Financial News adlı bir basın kuruluşunda yaptığı açıklamalarda bir kez daha BTC fiyat tahmini yaptı.

Financial News’e konuşan Mike Novogratz lider kripto paranın 2019 yılında 20.000 dolarlık fiyata yeniden ulaşacağını savunuyor. Daha önceden yıl sonuna kadar büyük bir patlamanın yaşanacağını ileri süren ünlü milyarder piyasadaki gidişata bakarak bu tahminde değişikliğe gitmişti. BTC’nin sene sonunda 8.900 dolara ulaşacağını belirten Novogratz şu ifadelere yer veriyor:

"Bitcoin öncelikle 6.800 sınırını geride bırakması gerekiyor. Daha sonra yılı 8.800 ile 9.000 dolar arasında bir yerde sonlandırabiliriz."

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin son zamanlarda yaşanan gelişmelerin etkilerinden sıyrılarak fiyatını sabit ve istikrarlı bir seviyede tutmayı başardı. Öyle ki Bitcoin son birkaç hafta boyunca tarihinin en düşük dalgalanma oranlarından birisini ortaya koydu.  Fundstrat Küresel Danışmalık adlı şirketin piyasa analisti Tom Lee gibi bilindik isimler Bitcoin’in çizdiği bu istikrarlı tablonun piyasanın olgunlaştığını gösterdiğini savunuyor.

Mike Novogratz önümüzdeki yılda kripto para piyasası için bazı şartların önemli ölçüde değişebileceğini ifade ediyor. Kurumsal yatırımcıların piyasadaki dengeleri değiştirebileceğini belirten Novogratz ortaya bir tür “fırsatı kaçırma korkusunun (FOMO)” çıkabileceğinin altını çiziyor. Ünlü milyardere göre piyasaya hakim olacak FOMO fiyatların yükselmesi sonucunu doğurabilir.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Cointelegraph

07.11.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ