Uzmanlardan 2018 sonu Bitcoin fiyat tahminleri

2018’in ilk çeyreğinin Bitcoin için tam bir “ayı sezonu” olarak geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Sözde “balonun” en sonunda patladığını bas bas bağıran Bitcoin aleyhtarları Nisan ayında fiyatın 8500 dolara dayanmasıyla birlikte perdesini kapadı, sessizliğe gömüldü. Artık kripto para piyasası geleceğe daha umutlu gözlerle bakıyor.

Fiyatın hareketlenmesiyle birlikte yatırımcılar, yorumcular, analistler, sektör oyuncuları ve finans uzmanları Bitcoin için fiyat tahmini yarışına girdi. Bitcoin’in “göğe yolculuk yapacağı” vurgusunda bulunan tahminlerin birçoğu yıl sonuna kadarki süreyi hedef süre olarak gösteriyor.

Sektörün büyük oyuncularının yaptığı fiyat tahminleri şöyle:
 
PANTERA CAPİTAL: 2018’İN SONUNA KADAR 20 BİN DOLAR
 
Yukarıdaki tarih – fiyat tahmininde bulunan yatırım firması Pantera Capital CEO’su, firmanın Nisan ayı haber bülteni abonelerine şöyle seslendi: “Zamanlamadan neredeyse hiç bu kadar emin olmamıştım.”
 
FUNDSTRAT GLOBAL ADVİSORS: 2018’İN SONUNA KADAR 25 BİN DOLAR
 
Fundstrat’in kurucu ortağı artık hepimizin tanıdığı bir isim. Sözünü ettiğimiz kişi BTC için olumlu tahminleriyle ün yapmış Tom Lee’den başkası değil. Lee biz 2019’u görmeden fiyatın 25 bini göreceğinden emin. Aynı zamanda 2022’ye kadar BTC’nin 125 bin doları göreceğini düşünüyor.
 
MAX KEİSER: NİSAN 2018’DE 28 BİN DOLAR ‘İŞLEMDE’
 
Russia Today’de Keiser Report programını sunan Max Keiser tam bir Bitcoin tutkunu olarak biliniyor. Keiser Aralık 2017’deki tüm zamanlar rekoru 20 bin dolara 8 bin dolar daha ekliyor ve “28 bin doların şimdiden işlem görmeye başladığını” belirtiyor.
 
ALİSTAİR MİLNE: BİR SONRAKİ BLOK ÖDÜLÜ YARILANMASINA KADAR 35 BİN DOLAR
 
Seri yatırımcı Alistair Milne geçtiğimiz günlerde twitter’dan fiyat tahminlerini özet geçti ve kendi fikrini yineledi: Daha az optimistik piyasa koşullarında bile 35 bin doları, blok ödüllerinin %50 azalacağı 2020 yılında görmemiz ihtimal dahilinde.
 
ANTHONY POMPLİANO: 2018’İN SONUNA KADAR 50 BİN DOLAR
 
Full Tilt analisti Anthony Pompliano BTC fiyatının 7000 doların altında seyrettiği Şubat ayında ana akım medya önünde konuştu. Pompliano yıl sonuna kadar fiyatın 50 bin dolar bandına tırmanacağını aktardı.
 
JOHN PFEFFER: 2018’İN SONUNA KADAR 75 BİN DOLAR
 
Londralı yatırımcı Ocak ayında hazırladığı raporda Bitcoin fiyat senaryolarını inceledi. Pfeffer raporda 75 bin dolarlık fiyatın bu yıl için son derece gerçekçi olduğunu kaydetti.

KAY VAN-PETERSEN: ARALIK 2018’E KADAR 100 BİN DOLAR
 
Bitcoin boğası olarak bilinen Kay Van-Petersen yıllardır son derece başarılı tahminler yapıyor.
 
Sizi bir anlığına kara Ocak ayına götürelim. Fiyat 20 bin dolarlık zirveden 6000 dolara bayır aşağı yuvarlanmaya başlamıştı. Saxo Bank analisti o dönem gelebilecek tüm tepkilere göğüs gerdi ve fiyatın 100 bin dolar olacağına işaret etti.
 
TİM DRAPER VE BRİAN KELLY: 2022’YE KADAR 250 BİN DOLAR
 
Listenin ilk 3 sırasında birbirinden önemli üç isim bulunuyor. 3. ve 2. sıradaki Draper ve Kelly’nin görüşleri aynı. Draper kendi üniversitesinde yaptığı konuşmada, BTC’nin önümüzdeki 4 yıl içinde 250 bin doları göreceği tahmininde bulunmuştu. CNBC sunucusu Brian Kelly Tim Draper’a arka çıktı.
 
Draper aynı etkinlikteki konuşmasının devamında “Buna inanın, bu sürece girdik” demişti.
 
JOHN MCAFEE: ARALIK 2020’YE KADAR 1 MİLYON DOLAR, OLMAZSA…
 
2017 yılında McAfee, ortaya erkekliğini koyduğu meydan okumada BTC’nin 2020’ye kadar 1 milyon dolara çıkacağını öngörmüştü.
 

17.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p