5 yeni şirket Ripple ağına geçiyor

Avrupa ve Asya’da faaliyet gösteren 5 ödeme sağlayıcısı Ripple’a geçiyor. Ripple’ın yaptığı açıklamada şirketlerin Ripple’ın xVia teknolojisini kullanmaya başlayacağı duyuruldu.

Şirketin yeni müşterilerinin Birleşik Krallık merkezli şirketler FairFX, RationalFX ve Exchange4Free, Malezyalı P2P borsa platformu MoneyMatch ve Gürcistan merkezli ödeme şirketi UniPay olduğu açıklandı. Ripple ürün departmanı kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla geliştirdikleri Xvia teknolojisini kullanmaya başlayacak bu şirketlerin müşteri tabanını rahatlıkla genişleteceğini düşünüyor.

Birla, “Tüm bu müşteriler tek bir problemle karşı karşıya kalıyor: Dünya çapında tüm ağ ve bankalarla ısmarlama usulü bağlantılar kurma. Bu süreç son derece pahalı ve zaman öldürücü. Yeni müşterilerimiz xVia sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar kolay bir şekilde yeni piyasalarda yeni müşterilere ulaşabilecek ve bu şekilde toplam pazar payını artırabilecek.” dedi.
 
Ripple’dan da konuyla ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada banka havaleleri gibi geleneksel yurt dışı fon transfer yöntemlerinin aksine xVia’nın standart API çözümünün hata oranını ve manüel uzlaşma masrafları gibi sorunların üstesinden geleceği belirtiliyor.

FairFX ticari müdürü James Hickman ise şu yorumda bulundu:
 
“xVia ile daha verimli ve düşük masraflı bir şekilde daha çok müşteriye ulaşacağız. Bunun yanı sıra RippleNet’i kullanarak müşterilerimize söz verdiğimiz gibi şeffaf, efektif ve tam anlamıyla küresel bir şekilde para transferleri gerçekleştireceğiz.”
 
Ripple ürünlerinin müşteri sayısı giderek artıyor. Şubat ayında finansal teknoloji firmaları Beetech ve Zip Remit xVia’yı kullanmayı planladığını açıklamıştı. Şirketin teknoloji ürünleri bununla da sınırlı değil. Ripple’ın geliştirdiği xCurrent teknolojisini birçok uluslararası banka kullanıyor. Tüm bu gelişmeler Ripple fiyatına uzun vadede büyük katkı sağlıyor.

28.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p