ABD`de kripto paralarla ilgili yasa tasarısı Temsilciler Meclisi`ne sunuldu

Kabul edilmesi durumunda ABD`de belirli kripto paraları menkul kıymet yasalarından muaf tutacak olan yasa tasarısı, revize edilmiş hali ile Temsilciler Meclisi`ne yeniden sunuldu.

CoinDesk’te yer alan habere göre ABD’li milletvekilleri, kripto paralar için daha açık bir yasal duruş sağlamak adına yeni bir girişimde bulunuyor.

Milletvekilleri cumhuriyetçi Warren Davidson ile demokrat Darren Soto, ilk olarak geçtiğimiz yıl Aralık ayında önerdikleri Token Sınıflandırma Yasası’nı revize edilmiş hali ile yeniden sundular. Yasa tasarısı, kripto paraların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının önüne geçiyor.

Basın açıklamasında tasarının yasalaşması halinde bunun yenilikçilere ABD’nin Blockchain teknolojisi için en iyi yer olduğuna dair güçlü bir mesaj olacağı ifade ediliyor.

Tasarıda geçen yılkinden farklı olarak özellikle Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) yetki alanları netleştiriliyor. Ayrıca yasaya New York’un zorlu BitLicense’ı gibi düzenlemeleri geçersiz kılacak önalım hükümlerinin de dahil edildiği belirtiliyor.

Yasada dijital token’larla ilgili daha net tanımlara yer verilirken tüketicinin korunmasını güçlendiren ve yasa ile çakışacak herhangi bir eyalet kanununun geçersiz kılınmasını sağlayacak hükümler de bulunuyor.

Yasa teklifini sunan temsilcilerden Soto, “ABD’nin Blockchain teknolojisine adım atması ve liderlik etmesinin zamanı geldi.” diyor.

10.04.2019

Haberler

Kripto paralarda düşüş sürüyor!

Kripto para birimleri piyasalarında çarşamba günü görülen düşüş eğilimi dev

Tom Lee: Hala en iyi performans gösteren birim Bitcoin

Kripto para birimleri piyasasına ilişkin çeşitli öngörüleriyle tanınan Fund

İlk Bitcoin bazlı devlet tahvilini çıkarmak için yarış başladı

Afganistan, Tunus ve Özbekistan`dan art arda yapılan açıklamalarda, bu ülke

Bitcoin yeniden yükselişe geçti!

Çeşitli gelişmelerin etkisiyle kripto para birimleri piyasalarında etkili o

`Yuan ileride bir kripto para birimine dönüşecek`

Kanada merkezli Blockchain Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Donald

Binance Coin`den tarihi rekor!

Binance`ın kripto parası Binance Coin (BNB) ABD doları bazında tüm zamanlar