ABD`de kripto paralarla ilgili yasa tasarısı Temsilciler Meclisi`ne sunuldu

Kabul edilmesi durumunda ABD`de belirli kripto paraları menkul kıymet yasalarından muaf tutacak olan yasa tasarısı, revize edilmiş hali ile Temsilciler Meclisi`ne yeniden sunuldu.

CoinDesk’te yer alan habere göre ABD’li milletvekilleri, kripto paralar için daha açık bir yasal duruş sağlamak adına yeni bir girişimde bulunuyor.

Milletvekilleri cumhuriyetçi Warren Davidson ile demokrat Darren Soto, ilk olarak geçtiğimiz yıl Aralık ayında önerdikleri Token Sınıflandırma Yasası’nı revize edilmiş hali ile yeniden sundular. Yasa tasarısı, kripto paraların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının önüne geçiyor.

Basın açıklamasında tasarının yasalaşması halinde bunun yenilikçilere ABD’nin Blockchain teknolojisi için en iyi yer olduğuna dair güçlü bir mesaj olacağı ifade ediliyor.

Tasarıda geçen yılkinden farklı olarak özellikle Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) yetki alanları netleştiriliyor. Ayrıca yasaya New York’un zorlu BitLicense’ı gibi düzenlemeleri geçersiz kılacak önalım hükümlerinin de dahil edildiği belirtiliyor.

Yasada dijital token’larla ilgili daha net tanımlara yer verilirken tüketicinin korunmasını güçlendiren ve yasa ile çakışacak herhangi bir eyalet kanununun geçersiz kılınmasını sağlayacak hükümler de bulunuyor.

Yasa teklifini sunan temsilcilerden Soto, “ABD’nin Blockchain teknolojisine adım atması ve liderlik etmesinin zamanı geldi.” diyor.

10.04.2019

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p