Bakkt’ın açılışı ikinci kez ertelenebilir

Dünyanın en büyük borsası NYSE`nin ana şirketi ICE tarafından geliştirilen kripto para platformu Bakkt`ın açılışının bir kez daha ertelenmesi gündemde.

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) ana şirketi olan Intercontinental Exchange (ICE), Bitcoin vadeli işlem ve emanet platformu Bakkt’ın açılışını ikinci kez geciktirecek gibi görünüyor.

Şirket son olarak açılış tarihini 24 Ocak olarak belirlemişti. Bununla birlikte ICE henüz ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (CFTC) gerekli onayları almış değil ve 24 Ocak’a kadar bu onayların alınmasının mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Bu CFTC’nin onay vermeyeceği anlamına geliyor. Kurumun çalışma tarzını bilen bir kişi, 30 Ocak’ta onayın mümkün olduğunu, gecikmenin sadece birkaç gün yaşanabileceğini söyledi.

Planın düzenleyici müzakerelerine aşina olan kaynaklara göre CFTC’nin Bitcoin’i müşterileri adına saklamak için Bakkt‘ın planına muafiyet vermesi gerekiyor. Normal şartlarda CFTC regülasyonları, müşteri fonlarının bir banka, tröst şirketi ya da vadeli işlemler komisyonu taciri (FCM) tarafından tutulmasını gerektiriyor.

Bir kaynak, CFTC’nin personelinin Bakkt’ın muafiyet talebini incelemeyi bitirdiğini ve Cuma günü komisyona ilettiğini söyledi. Komisyon görevlileri şimdi ise önerinin kamuoyuna yorumuna açılıp açılmayacağı konusunda oy kullanacaklar. 30 günlük yorum döneminden sonra komisyon üyelerinin yorumları okumasının en az birkaç gün sürmesi ve ardından öneri için oy vermesi muhtemel.

24-25 Aralık çalışanlar için federal tatil günleri. Dolayısıyla bu hükümet yetkilileri izin günlerinde çalışmaya karar vermedikçe komisyonerlerin halka açık yorum dönemi üzerine oy kullanmaları için en yakın tarih Christmas’tan sonraki gün olan 26 Aralık. Bu durum Bakkt’ın 24 Ocak’ta açılışını güçleştiriyor. 

Bir başka kaynak borsanın güncellenmiş bir açılış tarihi duyuracak gibi göründüğünü ifade etti.

Eğer böyle bir şey yaşanırsa bu ikinci erteleme olacak. ICE ilk olarak Bakkt’ı Aralık ayında açmayı hedeflemişti fakat çalışmaların devam ettiği gerekçe gösterilerek ertelendi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

CoinDesk

22.12.2018

Haberler

Piyasanın belirleyicisi Bitcoin yükselişe geçti! İşte detaylar...

16 Mart`ta 4 bin dolar düzeyini gören Bitcoin istikrarını korumaya devam et

`Bitcoin, siber korsanların takibini zorlaştırdı`

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölü

Piyasa hacmi 140 milyar doların altında! İşte Bitcoin`de son durum

Binance Research`ün kripto para birimleri korelasyonuna ilişkin yayınladığı

En yüksek hacimli 10 kripto para birimindeki değişiklikler...

Kripto para birimleri piyasalarındaki dalgalanmaların etkisiyle en yüksek h

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler