`Bitcoin 2.500 dolara düşecek`

Oanda’nın Asya-Pasifik Ticaret Başkanı’nın tahminlerine göre Bitcoin fiyatı 2,500 dolara kadar düşebilir, son birkaç ay gösterdiği performans yatırımcılara henüz dip noktasını göstermedi.

Bloomberg Markets Asia’ya konuşan Stephen Innes tahmincilerin ön bildirilerine rağmen halihazırdaki durum bitcoin alacak yada satacak olan yatırımcılar için oldukça negatif gözüküyor.

Keskin Düşüş

Bitcoin’in dibi görmeden önce daha ne kadar düşeceğine dair soruları cevaplayan Innes birçok sebepten dolayı kripto paranın alıcılara yakın zamanda çekici gelmeyeceğini söyledi. Bunun ardındaki başlıca sebep ise bitcoin çalkantılı düşüşünü sürdürürken piyasanın geleceğini tahmin etmenin oldukça zor olması.

Kendi sözlerinde:

“Son birkaç ayda koinlerin nasıl hareket ettiğine bakıyorum. Dibe henüz ulaşmadığımız görülüyor dolayısıyla hiçbir aklı selim yatırımcının bu koşullarda yatırım yapacağını sanmıyorum. Ve bu daha da zamanımızın olduğunu gösteriyor ve 3500-2500 dolar gibi sapma noktalarına ulaştığı andaki psikolojik etki deneyimsiz yatırımcılar üzerinde çok büyük olacak.” dedi.

Daha da ileri giderek, blockchain’i uzun vadede pozitif bir mesele olarak görürken şu anki belirsizlik atmosferinin hem deneyimli hem deneyimsiz tüm yatırımcıların kripto paralardan uzak durmasına sebep olduğunu söylüyor ki bu da bitcoin fiyatlarını daha da düşürecektir.

Ayrıca Wall Street’in kripto para yatırımına karşı inatçı tavrı, düzenlemelerin sıkılaşması ve en son Bitcoin Cash hash savaşının da etkisiyle konu gittikçe büyüyor gibi.

Piyasanın mevcut durumu hakkındaki fikirlerini özetlerken şöyle söyledi:

“Son bir yılda sahip olduğumuz momentumu göz önünde bulundurduğumuzda fiyat hareketleri hiç de pozitif değil ve tahminlerin aksine şuan iyi bir zaman da değil çünkü şu seviyelerde ne aldığımızın miktarını belirlemek oldukça zor.”

Bitcoin düşüşüne devam ederken, Salı günü %7 daha düştü, tüm piyasa kötümser düşünmüyor. CCN Salı günü dünyanın en büyük ikinci kripto borsası Nasdaq’ın 2019’un ilk çeyreğinde bitcoin vadeli işlemlerine başlayacağı haberini yapmıştı.
ccn
 

30.11.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle