`Bitcoin 2.500 dolara düşecek`

Oanda’nın Asya-Pasifik Ticaret Başkanı’nın tahminlerine göre Bitcoin fiyatı 2,500 dolara kadar düşebilir, son birkaç ay gösterdiği performans yatırımcılara henüz dip noktasını göstermedi.

Bloomberg Markets Asia’ya konuşan Stephen Innes tahmincilerin ön bildirilerine rağmen halihazırdaki durum bitcoin alacak yada satacak olan yatırımcılar için oldukça negatif gözüküyor.

Keskin Düşüş

Bitcoin’in dibi görmeden önce daha ne kadar düşeceğine dair soruları cevaplayan Innes birçok sebepten dolayı kripto paranın alıcılara yakın zamanda çekici gelmeyeceğini söyledi. Bunun ardındaki başlıca sebep ise bitcoin çalkantılı düşüşünü sürdürürken piyasanın geleceğini tahmin etmenin oldukça zor olması.

Kendi sözlerinde:

“Son birkaç ayda koinlerin nasıl hareket ettiğine bakıyorum. Dibe henüz ulaşmadığımız görülüyor dolayısıyla hiçbir aklı selim yatırımcının bu koşullarda yatırım yapacağını sanmıyorum. Ve bu daha da zamanımızın olduğunu gösteriyor ve 3500-2500 dolar gibi sapma noktalarına ulaştığı andaki psikolojik etki deneyimsiz yatırımcılar üzerinde çok büyük olacak.” dedi.

Daha da ileri giderek, blockchain’i uzun vadede pozitif bir mesele olarak görürken şu anki belirsizlik atmosferinin hem deneyimli hem deneyimsiz tüm yatırımcıların kripto paralardan uzak durmasına sebep olduğunu söylüyor ki bu da bitcoin fiyatlarını daha da düşürecektir.

Ayrıca Wall Street’in kripto para yatırımına karşı inatçı tavrı, düzenlemelerin sıkılaşması ve en son Bitcoin Cash hash savaşının da etkisiyle konu gittikçe büyüyor gibi.

Piyasanın mevcut durumu hakkındaki fikirlerini özetlerken şöyle söyledi:

“Son bir yılda sahip olduğumuz momentumu göz önünde bulundurduğumuzda fiyat hareketleri hiç de pozitif değil ve tahminlerin aksine şuan iyi bir zaman da değil çünkü şu seviyelerde ne aldığımızın miktarını belirlemek oldukça zor.”

Bitcoin düşüşüne devam ederken, Salı günü %7 daha düştü, tüm piyasa kötümser düşünmüyor. CCN Salı günü dünyanın en büyük ikinci kripto borsası Nasdaq’ın 2019’un ilk çeyreğinde bitcoin vadeli işlemlerine başlayacağı haberini yapmıştı.
ccn
 

30.11.2018

Haberler

Kripto paralardan 66’sı yükseldi! İşte o kripto paralar...

Kripto para birimleri ve blockchain (blok zinciri) teknolojine yönelik çeşi

Metcalfe Yasası’na dayalı Bitcoin tahmini: 10,000 dolar

Analist Sam Bourgi, Metcalfe Yasası’na dayanan bir Bitcoin tahmininin fiyat

Lightning Network, Bitcoin’deki çöküşe rağmen büyüyor

Bitcoin’in ikinci katman çözümü olan Lightning Network diğer adıyla Yıldırı

Bobby Lee: Bitcoin gelecek ay yaklaşık 2.500 dolara ulaşacak

Hong Kong merkezli kripto para borsası BTCC’nin kurucu ortağı Bobby Lee, ta

Ethereum için tarih netleşti!

Ethereum geliştiricileri, dünkü toplantıda Constantinople çatallanmasının h

Coinbase listeleyebileceği kripto paraları duyurdu

Dev kripto para borsası Coinbase listesine eklemek için araştırmaya başladı