Bitcoin ETF’si için geri sayım başladı! Bitcoin ETF’si onaylanırsa ne olur?

SEC`in CBOE Bitcoin ETF`si için belirlediği lehte ya da aleyhte yorumun son tarihi dün doldu. Karar açıklaması için geri sayıma geçildi.

Kripto para piyasası, nefes nefese ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’ndan (SEC) gelecek kararı bekliyor.

Dün itibari ile komisyonun 5 Kasım olarak belirlediği CBOE VanEck/SolidX Bitcoin ETF’siyle alakalı lehte ya da aleyhte yorum bildirme son tarihi tamamlandı. Bundan önceki açıklamasında komisyon, Bitcoin ETF’si hakkında karar vermeden önce halktan daha fazla yoruma ihtiyaç duyulduğunu belirtmişti.

Yorum bildirme son tarihinin de tamamlanmasıyla birlikte gözler SEC’e çevrildi. Komisyon, bugünden itibaren Bitcoin ETF’sine ilişkin kabul, ret ya da erteleme kararını her an açıklayabilir.

BİTCOİN ETF’Sİ ONAYLANIRSA NE OLUR?

Birçok analist Bitcoin ETF’sinin SEC tarafından onaylanması halinde lider kripto paranın fiyatının yükseleceğini düşünüyor. Bunlardan biri olan ünlü Wall Street danışmanı Ric Edelman, Bitcoin ETF‘sinin her şeyi değiştireceğini söylemişti. Edelman, ilk Bitcoin ETF’si onaylandıktan sonra kripto para piyasasına geleneksel finans sektöründen daha önce görülmemiş düzeyde bir sermaye akışı olacağını öne sürmüştü.

YA REDDEDİLİRSE?

Piyasa, ETF’nin reddedilme ihtimaline karşı da tedirgin durumda. Analist Alex Krüger, yakın zaman önce ETF’nin reddi halinde kripto para piyasasında önemli değer kayıplarının görülebileceğini iddia etmişti. ETF’ye ilişkin ret ya da kabul kararının 2019’da geleceğini düşünen Krüger, bundan önce Bakkt ile birlikte Bitcoin’in yükselişe geçeceği fikrinde.

Son olarak komisyon, Bitcoin ETF’sine ilişkin kararını öteleyebilir. Komisyonun kararı 2019 yılının Mart ayına kadar öteleme olanağı bulunuyor. ETF karar açıklamasının marta kadar erteleneceğini öngören analist sayısı da bir hayli çok.

06.11.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ