Bitcoin’de boğadan umutlu olmak için 4 neden

Kripto para piyasalarındaki düşüşle birlikte büyük şirketlerin ilgisi ve yatırımı daha da arttı. Öne çıkanlar Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi oldu.

Kripto para piyasaları uzun bir süredir karanlıkta. Birçok kripto meraklısı ve tüccar, piyasalardaki bu durumun yakında bitip bitmeyeceğini merak ediyor. Önde gelen kripto para birimlerinden biri olan Ethereum, 200 dolar olduğu o ihtişamlı günlerini arar oldu. Şu anda ETH, 172 dolar civarında seyrediyor ve daha da gerileyecek gibi gözüküyor.
 
Ancak kripto pazarındaki düşüş sonrası yatırım ve ticaret daha da arttı. Bu durumda öne çıkanlar Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi oldu.
 
COİNBASE
 
Son haberler şirketin ayı piyasasına rağmen hala işe alımlara devam ettiğini gösteriyor. Şirketteki insan gücünün artması sonrası herkesin ortak düşündüğü nokta kitlesel bir planlama içerisinde oldukları. Şirket 6 ayda 250 personeli işe aldı. İstihdam edilen elemanlar Chicago, Tokyo, Dublin ve Portekiz’deki ofislere dağıtıldı. Bu adımla Coinbase küreselleşmeye devam ediyor.
 
Bu arada yakın zaman önce şirketin Wall Street‘in finansal devi Blackrock ile birklikte Bitcoin ETF planlaması içinde olduğu da iddia edildi.
 
NASDAQ
 
Nasdaq’ın yakında bir kripto para birimi platformu açmayı planladığı öne sürülüyor. Dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq’ın Bitcoin’in popülaritesi göz önüne alındığında kripto para ticaretine girmek istemesi son derece doğal.
 
Hatta şirket ilk adımları atmaya hazırlanıyor. Kasım ayında kripto merkezli analiz ürünlerinin lansmanı gerçekleştirilecek.
 
Teyit edilemeyen bilgilere göre şirket ayı piyasasından faydalanmayı ve Bitcoin ile diğer kripto para birimlerinden satın almayı hedefliyor.
 
Bakkt
 
New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahipleri tarafından desteklenen Bakkt da Kasım ayında faaliyete geçecek. Bakkt, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini finansal varlık olarak kabul etti. Kasım ayında piyasaya sürülmeden önce bile, şirketin Twitter sayfası dünyanın dört bir yandan takibe alındı ve 30 bin takipçiye ulaştı.
 
CEO’su Kelly Loeffler bir kaç kez açıklamasında açılışın ardından kendilerini yoğun bir sonbaharın beklediğini ifade etti.
 
CİTİ
 
Birkaç gün önce Citigroup’un Bitcoin gibi kripto paralara yönelik olarak Digital Asset Receipt ya da DAR olarak anılan bir finansal enstrüman geliştirdiği ortaya çıktı. Bu finansal enstrüman, ABD’de bulunan yatırımcıların ABD dışındaki ülkelerin hisse senetlerine yatırım yapabilmelerine imkan veren bir başka enstrüman olan American Depositary Receipt ya da bir başka deyişle ADR gibi çalışıyor. ADR’de yabancı hisse senetleri, bir banka tarafından tutuluyor ve daha sonra bir depo sertifikası ihraç ediliyor.
 
Söylenene göre bu yöntem önemli bir meşruiyet katmanı sağlayacak ve yatırımcılara yatırımı, zaten aşina oldukları bir sistemde takip etme olanağı verecek.
 
Kaosun ortasında Coinbase, Nasdaq, Bakkt ve Citi’nin bu hamleleri piyasalarda umudun yeşermesini sağladı.

12.09.2018

Haberler

Novogratz: Kripto paralar, geçen yılki rallinin ivme noktasına yeniden dokundu

Kripto para fiyatlarının en düşük seviyeye ulaştığını belirten Novogratz, a

OTC işlemleri, Bitcoin’in fiyatını nasıl etkiliyor?

Balinalar, her gün OTC piyasasında milyarlarla oynuyor. Borsalarda gerçekle

‘Ether için gerçek test 300 dolarda’

Dünden bu yana yüzde 20`nin üzerinde değer kazanan Ether`le ilgili olarak C

Ripple dolandırıcıları yakalandı

Son zamanlarda artan kripto para dolandırıcılığına bir yenisi daha eklendi.

BitPay’in CCO’su: Altcoin’ler asla geri dönmeyecek

Önde gelen Bitcoin ödeme işlemcisi BitPay`in CCO`su Sonny Singh, Bitcoin`in

Şimdi Ether satın almak için iyi bir zaman mı?

Dün Ether 170 doların da altına geriledi. Bugün küçük bir toparlanma göster