Bitfinex itibari para yatırma işlemlerine yeniden başladı

Bitfinex itibari para yatırma işlemlerinin normale döndüğünü duyurdu.

Kripto para borsası Bitfinex bugün itibari para birimleri yatırma işlemlerinin normal seyrinde devam etmeye başladığını duyurdu. Bitfinex birkaç gün önce itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu.

Blog paylaşımıyla duyuruyu yapan Bitfinex yeni, gelişmiş ve sağlam bir sistemle geri döndüğünü açıkladı. Yatırma işlemlerinin sadece KYC onaylı hesaplar tarafından yapılabileceği duyurdu. Doların yanı sıra, sterlin, Japon yeni ve euro işlemleri de yapılmaya başladı.

5 Ekim’de Bitfinex “işlem sorunları” sebebiyle itibari para yatırma işlemlerini durdurmuştu. Özellikle bazı kullanıcıların sorun yaşadığını belirten Bitfinex yetkilileri bu kullanıcıları tam olarak tanımlamamıştı.

Diğer yandan sosyal medyada yatırma işlemlerinin halihazırda bir süredir gerçekleştirilemediği yazıldı. Buna rağmen şirket iddiaları reddetti ve işlemlerin normal devam ettiğini belirtti. Bugünkü açıklamada para yatırma işlemlerinin “dağıtık bankacılık çözümü” çerçevesinde yapılabildiği açıklandı. Bu da kullanıcıların yatırıma isteği açarak herhangi bir bankadan Bitfinex’e para yatırma işlemi yapabileceği anlamına geliyor. Bitfinex aynı zamanda minimum para yatırma isteğinin 10 bin dolar olabileceğini açıkladı.

Bitfinex bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaların rekabetçiler tarafından yürütülen saldırılar olduğunu ifade etti. Kendilerine karşı yürütülen karalama kampanyalarının Bitfinex’i daha da güçlendireceğinin altını çizdi. Bitfinex’in itibari para birimleri işlemlerini durdurmasından sonra Tether fiyatı da düşüşe geçmişti. Bununla birlikte Bitcoin fiyatı bir anda yükseldi. Bazı görüşlere göre Tether’ın desteğini kaybetmesi piyasada paniğe sebep oldu. Şu anda Tether yeniden 1 dolara yaklaşmış görünüyor, 0,982 dolardan işlem görüyor.


(coindesk)

17.10.2018

Haberler

Analistler Bitcoin’de 1.500 dolara işaret etti

Bloomberg analistleri, Bitcoin’in yüzde 70 değer kaybederek 1.500 dolar gib

Kripto piyasası düşüşü derinleşti

Son 24 saatlik periyotta kripto piyasası düşüşü derinleşerek 185 milyar dol

Bitcoin Cash savaşının iki aktörü de madencilikte büyük kayıplar yaşıyor

Bitcoin Cash çatallanmasından sonra iki gruba ayrılan Bitcon ABC ve Bitcoin

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahmininde değişikliğe gitti

Wall Street’in en çok tanınan kripto para boğası Tom Lee, Bitcoin fiyat tah

O şehirde aktif Bitcoin kullanım oranı %1

İşte nüfusunun sadece %1’inin aktif olarak kripto para kullandığı o şehir..

`On yıl içinde milyarlarca insan Bitcoin kullanacak`

Pantera Capital CEO`su Bitcoin hakkında ilgi çekici iddialarda bulundu.