Dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak verecek!

Müşterilerine ait trilyonlarca dolarlık fonu yöneten dev şirket Bitcoin yatırımlarına olanak vermek için harekete geçti.

Bitcoin 15 Ekim Pazartesi tarihinde oldukça hareketli bir gün geçirdi. Fiyatı yaklaşık %10 oranında yükselen BTC kullanıcılarını heyecanlandırmayı başardı. Gün içerisinde başta Tether olmak üzere birçok önemli gelişme yaşandı. Bunlardan birisi de finansal hizmet sektöründeki en büyük isimlerden birisiyle ilgili.

Fidelity Investments dünyadaki en büyük beşinci varlık yönetim şirketi olarak biliniyor. Şirket milyarlarca dolarlık yatırım portföyüne Bitcoin ve kripto paraları eklemek istediğini ifade etti. Böylece kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımı yapmasına imkan sağlanabileceği belirtiliyor.

Fidelity Investments kripto para ürünlerine kurumsal bazda bir talep bulunduğunun altını çiziyor. Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 27 milyon kadar müşteriye hizmet veren şirket 7,2 trilyon dolar değerinde varlığı yönetiyor. Şirket tarafından yapılan araştırmaya göre kripto para cüzdan hizmetleri ve kurumlara yatırım hizmeti vermek için başka bir şirket meydana getirilecek.

CNBC’nin haberine göre bu şirketin isminin “Fidelity Dijital Varlık Hizmetleri” olacağı ifade edildi. Yeni şirketin kurumsal yatırımcılarla, daha çok bireysel hizmetlere odaklanmış kripto para piyasası arasında bir köprü vazifesi göreceği öngörülüyor. Böylesi bir şirketin faaliyetlerine başlaması kurumsal yatırımcılara kripto para piyasası için kırmızı halı serilmesi anlamına geliyor.

(CCN.com)

16.10.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ