Elektronik paracılar Türkiye’ye dönüyor

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yasalarına uyum sağlamadıkları için geçtiğimiz yıl Türkiye’den teker teker çıkan ödeme ve elektronik para kuruluşları dönüşe geçti.

Kimlik bilgilerini aldığı kişilerin işlemlerini Türkiye`de kurdukları ‘server`lar üzerinden yapmadığı için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) ‘kırmızı kart` gösterdiği Rus menşeli Webmoney dönüş için kolları sıvadı. PayPal, WebMoney, Netteller, Skrill ve Paysafecard geçen yıl yasal sorumluluklara uymadıkları için Türk pazarından çıkmıştı.

SIRA PAYPAL’DA OLABİLİR

Yıllık 30 milyar doların üzerinde hacmi olan ve 65 ülkede faaliyet gösteren Webmoney dönüş yolunu yerli dijital ödeme şirketi Papara`da buldu. Papara Başkanı Ahmed F. Karslı, uluslararası ödeme şirketlerinin Türkiye`de faaliyet göstermelerini sağlayacak bir alt yapı geliştirdiklerini ve bu anlamda da ilk olarak Rusya menşeli Webmoney ile anlaştıklarını söyledi. Webmoney`nin önümüzdeki ay pazara gireceğini belirten Karslı, şirketin ‘sunucuların yerel olması ve kişisel verilerin dışarı çıkarılmaması` şartına Papara`nın altyapısını kullanarak uyum sağlayacağını aktardı.

Karslı, uluslararası bir şirketle daha görüşmelerinin sürdüğünü aktararak, internet üzerindeki en yaygın kullanıma sahip para transfer ağlarından biri olan ve Türkiye`den çıkışı olay yaratan Paypal`ın da benzer şekilde Türkiye`ye dönüş yapabileceğine dikkat çekti.Sözcü

24.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p