Enerji sektöründe 112 şirket kuruldu

Enerjinin alt sektörlerinden elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı ile madencilik ve taş ocakçılığı alanında faaliyet göstermek üzere ekim ayında 112 şirket ve 16 gerçek kişi ticari işletmesi kuruldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB), ekim ayına ilişkin  kurulan ve kapanan şirket istatistiklerine göre, söz konusu ayda Türkiye`de  toplam 10 bin 52 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi faaliyete geçti, 2 bin  665 şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi de kapandı.

Ekimde kurulan şirket ve gerçek kişi ticari işletmelerinin 64`ü  elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımında, 48`i madencilik ve  taş ocakçılığı alanında faaliyet gösterecek.

Geçen ay kurulan gerçek kişi ticari işletmesi sayısı da elektrik, gaz,  buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımında 13, madencilik ve taş ocakçılığında  3 oldu.

Böylece, ekimde söz konusu sektörlerde 112 şirket ve 16 gerçek kişi  ticari işletmesi kuruldu. Eylülde bu alanlarda faaliyet göstermek üzere 75 şirket  ve 12 gerçek kişi ticari işletmesi kurulmuştu.

Ekimde elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı  sektöründe faaliyet gösteren 49 şirket ile 3 gerçek kişi ticari işletmesi,  madencilik ve taş ocakçılığı sektöründe ise 8 şirket kapandı.

 

17.11.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p