Ethereum teknik analizi

CoinTürk`ten Redart isimli kullanıcının Ethereum teknik analizi.

Değerli arkadaşlarım burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.
 
Hazırlamış olduğum bu grafik GÜNLÜK bazlı bir grafiktir. (Her kırmızı veya yeşil bar bir günü temsil etmektedir.)Piyasanın genelinden kaynaklı sakin bir hafta neticesinde ETH da sakin bir hafta geçirmiş oldu. Ancak ETH’un son üç haftalık kötü performasını göz önüne alırsak, sakin geçen bu hafta ETH yatırımcısını mutlu etti diyemeyiz sanırım. Haftaya 530$ seviyesinden başlangıç yapan ETH hafta içerisinde 585$ seviyesine kadar yükseldi. Ancak hafta kapanışına baktığımızda ise neredeyse hafta başındaki seviyede olduğunu görüyoruz. Dolayısı ile ETH bu haftayı ne kar ne zarar ile yani nötr olarak sanlandırıyor. Şimdi hafta içerisinde gerçekleşen teknik durumlara göz atalım ve değerlendiremize geçelim.
 
ETH için teknik anlamda konuşulacak fazla bir gelişme olmadığını düşünüyorum. Grafiği de inceleyecek olursak hafta boyunca yatay hareketin devam ettiğini görmekteyiz. Hafta içerisinde yukarı denemesi gerçekleşmiş ancak piyasa müsade etmediğinden hareket sınırlı kalmış ve hafta başındaki konuma geri dönülmüş durumda. RSI indikatörü ise dikkat çekici bir hal almış görünüyor. Aşırı satım bölgesinde yatay hareketini sürdürmüş. ETH önceki hareketlerini incelediğimde aşırı satım bölgelerinde bu kadar süre geçirmediğini görmekteyim. Ancak kripto para piyasası dinamikleri malumunuz üzere diğer piyasalara nazaran biraz farklı. Bu gelişmeler doğrultusunda değerlendirmemize geçelim.
 
ETH’un son üç haftalık performansı oldukça olumsuz tablo oluşturdu diyebilirim. Bu haftanın yatay seyretmesi bir nebze iyi olarak düşünebiliriz. RSI indikatörü bize ETH’un aşırı satım bölgesinde olduğunu göstermekte. Piyasanın toplarlanması ile ETH’da yukarı yönlü bir hareket beklentisi içerisindeyim. ETH önceki hareketlerinde RSI aşırı satım bölgelerinden hep tepki gelmesi ve toparlanma geçekleşmesi bu düşüncemin temel sebebi. Olumlu piyasa durumunda yukarı hareketlerde FIBO 0.236 (681$) seviyesi takibimizde olmalıdır. Ayrıca üç buçuk aylık düşen trendimiz olan A trendinin geçilmesi de yukarı hareketin ivme kazanması için önem arzetmekte. Bu iki direncin geçilmesi halinde FIBO 0.382 (823$) seviyesi takibimizde olmalıdır. Bu seviyeden satış baskısının gelmesinin muhtemel olduğunu değerlendiriyorum. Piyasa olumsuz devam edecek olur ise öncelikli takip edeceğimiz destek FIBO 0 (450$) seviyesi olacaktır. Bu seviyenin de aşağı kırımı geçekleşir ise orta vade desteğimiz olan B trendi üzerinde işaretlemiş olduğum C bölgesinden tepki hareketi gelmesinin muhtemel olduğunu değerlendirmekteyim. Bu seviyenin altında ise görüntü oldukça olumsuz olacaktır.

26.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p