Fiyatı 6 ayın zirvesine, hash oranı da tarihi zirveye dayandı

Önde gelen kripto paralardan biri olan Litecoin`de hash oranı tarihi zirvesine yaklaşırken fiyat da son 6 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Aralık ayının ortasında 20 dolara geriledikten sonra istikrarlı bir yükselişe geçen Litecoin, yüzde 215’lik bir artışla 63 dolara ulaştı. 

Litecoin’deki bu iki katlık artış, büyük ölçüde yaklaşan blok ödülü yarılanması ile ilişkilendiriliyor. Kripto parada Ağustos ayının başlarında madencilerin her blok başına aldığı ödül 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşecek. Bu aynı zamanda Litecoin’de enflasyonun azalması anlamına geliyor.

Öte yandan Litecoin’de fiyat artışının yanı sıra dikkate değer bir başka gelişme de ağın hash oranında görülen devasa yükseliş. Son verilere göre bir ağda toplam bilgi işlem gücünü ifade eden hash oranı, Litecoin ağında tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı.

Hash oranı, şu anda 315.89 TH/s. Fiyatın 110 – 180 dolar bandında hareket ettiği Mayıs 2018’de zirveyi gören bu oran, o zaman 342.88 TH/s’ydi. Görülen bu artış, ağdaki madencilerin sayısının arttığını ve Litecoin madenciliğinin daha karlı bir hal aldığına işaret ediyor. Aynı zamanda artan hash oranının büyümesi, ağa yapılacak herhangi bir saldırının başarı şansını düşürerek güvenliği artırıyor.

01.04.2019

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p