`111 kripto paradan 4`ü satın almak için ideal` İşte o kripto paralar...

Derecelendirme şirketi Weiss Ratings, binlerce kripto para üzerinden yalnızca dört kripto parayı satın almak için uygun olarak nitelendirdi.

Finansal kurumları, bankaları ve hisse senetlerini derecelendiren bir şirket olan Weiss Ratings, yakın zamanda güncellenmiş bir kripto para derecelendirme listesi yayınladı. 3,000 kripto para üzerinde yapılan incelemenin ardından yaklaşık 111 kripto parayı derecelendirdiler ve bunların arasında dört kripto parayı satın almak için ideal olarak belirlediler. Bu dört kripto paranın XRP, Stellar, EOS ve Cardano olduğu açıklandı.

XRP ile Stellar, iş dünyası tarafından cazip bulunabilecek işlem hızlarına göre bu kripto paralar arasına girerken EOS ve Cardano ise toplulukları ile uygulama oluşturma yeteneklerine göre satın almak için ideal olarak nitelendirildi. Ayrıca dördünün de ayı piyasasına karşın benimseme ölçütlerini geliştirdiğini ifade ettiler.

Şirket, bu kanıya varırken kullandığı ölçütleri detaylarıyla paylaştı. Bu ölçütlere dayanarak her bir kripto paraya A’dan E’ye not veren şirket, B- veya daha yüksek bir not alan kripto parayı satın alım için uygun olarak belirtiyor. D+ veya daha düşük bir not alan kripto paranın elden çıkarılması tavsiyesini veriyor. C notunu alanların ise elde tutulması gerektiği bildiriliyor.

Bitcoin, Weiss Ratings’in derecelendirmesinde C+ notunu aldı. Bu Cardano, Ethereum ve IOHK’nin kurucularından Charles Hoskinson gibi kripto para geliştiricilerinin geri bildirimlerine karşın Ocak ayında verilen not ile aynı.

Hoskinson, o dönem “Bitcoin’e A vermeyen herhangi bir derecelendirmenin birtakım vidaları gevşektir. Yaklaşık on yıllık servet yaratımı, inovasyon, devasa büyüme, çöküşlere ve milyarlarca değere sahip bir altyapıya karşı kanıtlanmış esneklik… Ve hepsi bir lider olmaksızın… Bitcoin standarttır.” demişti.

Weiss, Bitcoin’e verdiği düşük notu “yavaş işlem hızları, ölçeklemedeki zorluklar, zayıf yönetişim, zayıf risk/ödül metrikleri dahil olmak üzere modası geçmiş teknolojiye” dayandırıyor.
 
 
 
 
DailyHodl

03.11.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle