2018’de XRP’nin değerini yükseltebilecek 5 büyük Ripple ortaklığı

Ripple`ın rakiplerine göre işlem ücretleri ve hızları bakımından sağladığı avantajlar sayesinde 2018 yılında kurduğu 5 büyük ortaklık, XRP`nin değerinin yükselmesine yardımcı olabilir.

Kripto para piyasasında bugün 3. sırada yer alan Ripple, oldukça popüler bir konumda. Ancak Ripple’ı yatırım için düşünürken akılda tutulması gereken şey bunun bir ödeme protokolü olduğu ve yalnızca bir kripto para birimi olmadığı. Ripple, finans kurumlarına ödeme hizmetleri veren bir şirket, XRP ise Ripple’ın dijital parası.
 
Ripple, bankaların birbirlerine sınır ötesi ödeme yapmasını kolaylaştırmak için tasarlandı. Ripple’ın en büyük avantajı ise sınır ötesi ödeme işlemlerinde, işlem ücretlerini ve işlem zamanını önemli ölçüde düşürmesi. Ripple bu avantajları sayesinde büyük şirketler ile ortaklıklar kurdu.
 
Ripple’ın 2018’in ilk çeyreğinde yaptığı 5 büyük ortaklık şu şekilde:
 
MONEYGRAM
 
Moneygram dünyaca ünlü bir para transfer şirketi. Müşterileri Moneygram’ı para göndermek, almak, faturaları ödemek gibi amaçlarla kullanırlar. Şirket dünyanın en büyük ikinci ödeme aracı.
 
Şirket, 11 Ocak’ta Ripple ile ortaklık yapacağını ve XRP kullanmaya başlayacağını açıklamıştı. Ortaklık ile Moneygram, XRP defterini ve Xrapid sistemini kullanarak sınır ötesi ödemeleri daha ucuz ve hızlı hale getirecek.
 
Moneygram, bu ortaklık ile likidite sorunlarını çözmeyi, para transferlerini ucuzlatmayı ve transfer sürelerini yarı yarıya düşürmeyi planlıyor.
 
MERCURY FX
 
Mercury FX, uluslararası piyasalarda banka döviz kurları ve düşük işlem ücretleri sunan bir döviz uzmanı şirket. Şirket ayrıca sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırma amacında. Ancak Mercury FX de her finansal şirket gibi likidite sorunları ile karşı karşıya kaldı ve bunun sonucunda yüksek işlem ücretleri talep ettiler.
 
Şirket, Ripple ile ortaklık kurarak bu sorunlardan kurtulmayı amaçlıyor.
 
IDT CORPORATİON
 
Ön ödemelerde ve VoIP telefonlarında uzmanlaşmış olan IDT Corporation, Ripple ile ortaklığını Mercury FX’le birlikte açıkladı.
 
Ortaklığın amacı ise diğer şirketlerde olduğu gibi likidite sorununu çözmek.
 
SBI HOLDİNGS
 
SBI Holdings, Tokyo’da 1990’ların sonunda SoftBank yatırım şirketi olarak hayata geçen büyük bir finansal hizmetler şirketi.
 
SBI Holdings, SBI kripto parasını oluşturmak için Ripple ile ortaklık yaptığını açıkladı. Şirket ayrıca sınır ötesi ödemelerde tam bir likidite sağlamak amacıyla Ripple’ın kısa transfer süreleri ve düşük ücretleriyle bir bankacılık sistemi kurmayı planlıyor.
 
LİANLİAN INTERNATİONAL
 
LianLian dünyanın her yerindeki satıcılar ve alıcılar için güvenli bir ödeme sistemi sağlayacısı.
 
Şirket, Amazon ve eBay sayesinde ticaret piyasasında oldukça popüler.
 
Ripple ile 14 Şubat’ta ortaklıklarını açıklayan şirket, uzun vadeli planlarında Avrupa ve Amerika finans piyasasına girmek için Ripple’ın sınır ötesi ödemelerini kullanmayı planlıyor.
 
Ripple’ın finansal hizmet sağlayıcılarının çalışma şeklini değiştirme potansiyeli oldukça aşikar durumda. Bu nedenle Ripple’ın kripto parası XRP’nin değeri artış gösterebilir fakat temel olarak Ripple’ın bir coin değil, ödeme protokolü olduğunu akıldan çıkarmamak gerekiyor.

18.04.2018

Haberler

Analistler Bitcoin’de 1.500 dolara işaret etti

Bloomberg analistleri, Bitcoin’in yüzde 70 değer kaybederek 1.500 dolar gib

Kripto piyasası düşüşü derinleşti

Son 24 saatlik periyotta kripto piyasası düşüşü derinleşerek 185 milyar dol

Bitcoin Cash savaşının iki aktörü de madencilikte büyük kayıplar yaşıyor

Bitcoin Cash çatallanmasından sonra iki gruba ayrılan Bitcon ABC ve Bitcoin

Tom Lee Bitcoin yıl sonu fiyat tahmininde değişikliğe gitti

Wall Street’in en çok tanınan kripto para boğası Tom Lee, Bitcoin fiyat tah

O şehirde aktif Bitcoin kullanım oranı %1

İşte nüfusunun sadece %1’inin aktif olarak kripto para kullandığı o şehir..

`On yıl içinde milyarlarca insan Bitcoin kullanacak`

Pantera Capital CEO`su Bitcoin hakkında ilgi çekici iddialarda bulundu.