22 Avrupa ülkesinden Blockchain ortaklığı

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, 22 Avrupa ülkesinin Blockchain ortaklığı oluşturulmasına dair bir deklarasyonun imzaladığı bildirildi.

Avrupa Komisyonu tarafından dün yapılan açıklamada, 22 Avrupa ülkesinin Blockchain ortaklığı oluşturulmasına dair bir deklarasyonun imzaladığı bildirildi.
 
Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı geçen gün yaptığı konuşmasında “Avrupa, Blockchain teknolojisi konusunda lider konumda” ifadelerini kullanmıştı.
 
Basın açıklamasında, ortaklığın üye devletler arasında, teknik alanlarda deneyim ve uzmanlık alışverişini kapsayacağını ve AB’nin dijital pazarında Blockchain uygulamalarının piyasaya sürülmesi için bir aracı olacağına değinildi.
 
Blockchain teknolojisinin mevcut endüstriye entegre edilme potansiyelinden söz eden komisyon üyesi Mariya Gabriel, “Gelecekte tüm kamu hizmetleri Blockchain teknolojisini kullanacak. Blockchain üye devletlerin kamu hizmetlerine ve şirketlere fayda sağlamaları için büyük bir fırsat.” ifadelerini kullandı.Ortaklık anlaşmasına imza atan ülkeler şöyle: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İngiltere.
 
2020’YE KADAR 300 MİLYON EURO AYRILACAK
 
Bu arada basın açıklamasında, komisyonun Blockchain ile ilgili projelerde 80 milyon eurodan fazla yatırım yaptığı ve 2020 yılına kadar Blockchain’in geliştirilmesi için yaklaşık olarak 300 milyon euro ayrılacağı belirtiliyor.

12.04.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p