3 analistten Ether yorumu

En büyük altcoin Ether, 200 dolar seviyelerinden kurtulabilecek mi? Forbes`a konuşan 3 analist, Ether`in son durumunu değerlendirdi.

Analist Ian McLeod, akıllı sözleşme platformu Ethereum‘u destekleyen dijital token Ether‘in akıllı sözleşmelerin dış verileri kabul edebileceği anda devasa bir kopuş yaşayacağını öne sürdü.

Bir dijital para yatırımcısı ve trader olan McLeod, “Ethereum’un 2018 yılı sonunda 500 dolara ulaşmasını bekliyoruz.” dedi. CoinMarketCap verilerine göre böyle bir ralli, dijital paranın mevcut fiyat seviyelerinin %100’ün üzerinde bir artış görmesini gerektiriyor.

McLeod, sözlerinin devamında akıllı sözleşmelerin dışarıdan veya gerçek dünyadan bilgi toplamasına yardımcı olacak olan oracle’ların Ethereum’un benimsenmesine önemli oranda katkı sağlayarak bu fiyat artışlarını destekleyeceğini ifade etti.

Kripto para analiz platformu TheTIE.io’nun kurucu ortağı Joshua Frank de iyimser bir bakış açısı sundu.

Frank, Ether’de piyasa hissiyatının 2018’in ilk yarısının çoğu için olumsuz olsa da dijital paranın Haziran ayı sonundan itibaren önemli bir ivme kazanmaya başladığını vurguladı.

Frank daha sonra Eylül ayında ticaret hacminin önemli ölçüde arttığına dikkat çekti. Sözlerinin devamında ise şöyle konuştu:

“Olumlu hissiyat ve artan hacim kombinasyonu, Ekim ve Kasım aylarında Ether’in fiyatını artırdı ve eğer bu koşullar aynı kalırsa fiyatta daha fazla yükseliş bekliyoruz.”

Bazı piyasa gözlemcileri ise bu kadar iyimser değil.

Kripto para analisti Garrett Keirns, “Önemli miktarda Ether tutan şirketlerin bunları satmaya başlaması halinde olası herhangi bir ralli kayda değer bir dirençle karşılaşabilir.” dedi.

Keirns, daha sonra “Tekrarlanan ETH boğa koşusu kavramını romantikleştirmeye başlamadan önce birçok popüler ICO’nun sahip oldğu Ether miktarını hatırlamamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Keirns ayrıca oracle’ların bir katalizör görevi görebileceğini ve Ethereum topluluğundaki hissiyatı desteklemeye yardımcı olabileceğini fakat bir kullanım durumuna ihtiyaç duyacağını vurguladı.

*Oracle: Akıllı sözleşmelere dış dünya hakkında bilgi sağlayan güvenilir veri kaynakları ya da varlıklar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Forbes

08.11.2018

Haberler

O Bitcoin borsası, açılışından 5 ay sonra kapandı

Güney Kore merkezli kripto para borsası Zeniex, açılışından sadece beş ay s

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin fiyatı son 13 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum`daki düşü

Ripple`ın Bitcoin’i geride bırakması ihtimali konuşuluyor

Bitcoin karşısında değer kazanan Ripple piyasa liderliğine doğru mu gidiyor

Köklü finansal kuruluştan kripto para raporu

Kripto para piyasası son yaşanan düşüşün ardından yeniden çeşitli kişi ve k

Ripple’ın eski üst düzey yöneticisinin şirketten ayrılma nedeni

Yaklaşık 6 yıl çalıştığı Ripple`dan geçtiğimiz mayıs ayında ayrılan eski Ri

5,500 doları bilen analist Woo, Bitcoin’de düşüş bekliyor

Mayıs ayında yaptığı bir tahminde lider kripto paranın 5,500 doları göreceğ