3 analistten Ether yorumu

En büyük altcoin Ether, 200 dolar seviyelerinden kurtulabilecek mi? Forbes`a konuşan 3 analist, Ether`in son durumunu değerlendirdi.

Analist Ian McLeod, akıllı sözleşme platformu Ethereum‘u destekleyen dijital token Ether‘in akıllı sözleşmelerin dış verileri kabul edebileceği anda devasa bir kopuş yaşayacağını öne sürdü.

Bir dijital para yatırımcısı ve trader olan McLeod, “Ethereum’un 2018 yılı sonunda 500 dolara ulaşmasını bekliyoruz.” dedi. CoinMarketCap verilerine göre böyle bir ralli, dijital paranın mevcut fiyat seviyelerinin %100’ün üzerinde bir artış görmesini gerektiriyor.

McLeod, sözlerinin devamında akıllı sözleşmelerin dışarıdan veya gerçek dünyadan bilgi toplamasına yardımcı olacak olan oracle’ların Ethereum’un benimsenmesine önemli oranda katkı sağlayarak bu fiyat artışlarını destekleyeceğini ifade etti.

Kripto para analiz platformu TheTIE.io’nun kurucu ortağı Joshua Frank de iyimser bir bakış açısı sundu.

Frank, Ether’de piyasa hissiyatının 2018’in ilk yarısının çoğu için olumsuz olsa da dijital paranın Haziran ayı sonundan itibaren önemli bir ivme kazanmaya başladığını vurguladı.

Frank daha sonra Eylül ayında ticaret hacminin önemli ölçüde arttığına dikkat çekti. Sözlerinin devamında ise şöyle konuştu:

“Olumlu hissiyat ve artan hacim kombinasyonu, Ekim ve Kasım aylarında Ether’in fiyatını artırdı ve eğer bu koşullar aynı kalırsa fiyatta daha fazla yükseliş bekliyoruz.”

Bazı piyasa gözlemcileri ise bu kadar iyimser değil.

Kripto para analisti Garrett Keirns, “Önemli miktarda Ether tutan şirketlerin bunları satmaya başlaması halinde olası herhangi bir ralli kayda değer bir dirençle karşılaşabilir.” dedi.

Keirns, daha sonra “Tekrarlanan ETH boğa koşusu kavramını romantikleştirmeye başlamadan önce birçok popüler ICO’nun sahip oldğu Ether miktarını hatırlamamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Keirns ayrıca oracle’ların bir katalizör görevi görebileceğini ve Ethereum topluluğundaki hissiyatı desteklemeye yardımcı olabileceğini fakat bir kullanım durumuna ihtiyaç duyacağını vurguladı.

*Oracle: Akıllı sözleşmelere dış dünya hakkında bilgi sağlayan güvenilir veri kaynakları ya da varlıklar.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Forbes

08.11.2018

Haberler

Bitcoin hakkındaki o öngörüler gerçekleşmedi

Kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi Bitcoin, yeni yıla 3,800

Japon e-ticaret devi kripto para madenciliğinden çekiliyor

Japon internet devi GMO`nun ardından Japonya`nın en büyük e-ticaret siteler

Milyarder yatırımcı Novogratz kripto para yatırımlarını sürdürüyor

Bloomberg tarafından 2 Ocak Çarşamba günü yayımlanan bir habere göre ünlü y

Teknoloji devi kripto para cüzdanı patenti için başvuru yaptı

Güney Kore’nin dev şirketlerinden Samsung, yeni bir kripto para cüzdanı içi

Rapor: `Bitcoin ile altın arasındaki ilişki yükseldi`

Wall Street Journal`da yayımlanan bir yazı Bitcoin ile altın arasındaki ili

En büyük 10`dan yalnızca o yükseldi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin çeşitli açıklamaların etkisiyle