`3 yılda kredi ve sigorta desteklerini yüzde 16 artırdık`

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, banka olarak son 3 yılda kredi ve sigorta desteklerini ortalama yüzde 16 artırdıklarını belirterek, "2018 hedefimiz, ülke ihracatının yüzde 27`sine destek olmak." dedi.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) tarafından Tepekule Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, kredi büyüklüğü açısından Türkiye'nin 9'uncu bankası olduklarını söyledi.
 
İhracat kredilerinin yüzde 46'sını Türk Eximbank’ın verdiğine dikkati çeken Yıldırım, "Türk Eximbank olarak 635 personelimizle İstanbul’da genel müdürlüğümüz, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 11 şubemiz ve 5 irtibat büromuzla hizmet veriyoruz. Ülke ihracatının yüzde 25'inin finansmanını sağladık. Türkiye'nin en büyük alacak sigortası şirketiyiz. Kredi, sigorta ve garanti ile tüm hizmetleri tek çatı altında veren bankayız." ifadelerini kullandı.
 
Eximbank kredilerinin diğer bankalara göre daha uygun olduğuna değinen Yıldırım, döviz kredilerinde ortalama yüzde 2,59, Türk lirası kredilerinde ise 7 puanlık bir avantaj sunduklarını dile getirdi.
 
Yıldırım, Türk Eximbank olarak 2017 hedeflerine çok yaklaştıklarını, 2018'de de 46 milyar dolarlık destek büyüklüğüne ulaşmayı hedeflediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"Eximbank bir yandan organizasyon yapısını dönüştürürken bir yandan da bankayla belirli bir geçmişi olan, güvenilir, önceden tahsilat sorunu yaşanmayan firmaların derecelendirilmesinin önünü açacak altyapı çalışmalarını tamamladı. Haziran ayından bu yana firmaların teminat mektubu dışındaki teminatlarla da kredi kullanabilmesinin önünü açtık. Son üç yılda kredi ve sigorta desteklerini ortalama yüzde 16 artırdık. 2018 hedefimiz, ülke ihracatının en az yüzde 27’sine destek olmak."

22.12.2017

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p