30 milyon dolarlık kripto token 90 dakikada tükendi!

Havven, günlük işlemler için güvenli bir al/sat aracı yaratacak çift tokenli ilk ödeme ağı ve stablecoin için 30 milyon dolar fon elde ettiği token satışını tamamladı.

Merkezi olmayan ödeme ağı ve stablecoin Havven, topluluk mensupları ve üst düzey katılımcılardan 90 dakika içinde 30 milyon dolar fon topladığı token satışlarının başarıyla tamamlandığını duyurdu. Kitle fonlamasıyla edilen sermaye, kripto para ekonomisine ilk kez sürdürülebilir istikrar sağlamayı hedefleyen Havven'in stablecoin platformunun geliştirilmesi için kullanılacak.
 
Kripto para dünyasından ve bu ekosistemin fonlamaya katılan ünlü yatırımcılar arasında BlockTower Capital, Blockasset Ventures, AlphaBlock, GBIC, Astronaut Capital, TokenStack Partners, OGroup, Synapse Capital, TGO Capital, DDC Fund, YouBi Capital, Block0, Beachhead Venture Capital ve Sandbar Investments bulunuyor. Dünyanın önde gelen fonlarından alınan bu katkı sayesinde Havven, güvenilir bir al/sat aracı ve günlük ekonomiye kolayca dahil edilebilecek nitelikte stabil bir kripto para geliştirerek, Blockchain teknolojisinin yaygınlığını hızlandıracak parayı çevreleyen teknolojileri güçlendirecek.
 
Havven'in oluşturduğu topluluk gibi, platformu geliştiren ekip de finansal teknolojileri hızlandırıp, adem-i merkeziyetçi (decentralized) finansal çözümler sunmayı ve kripto parayı günlük alışverişler için bir alternatif haline getirmeyi hedefleyen bir grup girişimci ve Blockchain uzmanından oluşuyor. Ethereum ağı üzerinde açık kaynaklı bir protokol olarak yayımlanan Havven sistemi, böylelikle adem-i merkeziyetçi sistem ve platformların geliştirilmesine önayak oluyor.
 
Havven ekibinin geliştirdiği platform stabil ve dijital bir para birimi kullanarak varlık transferi ve daha az gecikmeyle dünyanın her yerine gönderim gibi avantajlar sunarken, kripto para takas merkezleri ve diğer platformlar için bir al/sat aracı olarak kullanılabiliyor. Havven ayrıca güvenli bir tasarruf aracı niteliği taşıyor.
 
Havven'in kendine özgü stablecoin modeli iki ayrı token'dan oluşuyor: Nomin adlı stabil al/sat token'ları ve onların teminatı olan Havven rezerv token'ları. Stablecoin ile işlem yapanlardan ücret alan Havven, bu kesintiyi rezerv token sahipleri arasında dağıtıyor. Böylelikle sistemin devamlılığı sağlanıyor. Havven'in para çıkarma mekanizması, kendi kendini destekleyen bu sistem sayesinde ek bir teminata gerek duymuyor.
 
"Bu projeye başlarken, paranın geleceğinde kripto para birimleri olduğuna inancımız tamdı. Ancak mevcut para birimlerinin sunduğu istikrarın aynısını sağlamadığı sürece, özellikle günlük kullanım için kripto paranın ciddiye alınması mümkün değil." diyen Havven CEO'su Kain Warwick, sözlerini şöyle tamamladı: "Havven'in kurduğu platform hem dijital bir para birimine yatırım yapmanın faydalarını sağlıyor hem de kripto ekonomiyi günlük hayatın içine dahil etmek için gerçek bir potansiyel sunuyor."

05.03.2018

Haberler

`Fiyatı 25,000 dolara ulaşabilir`

Fundstrat Global Advisors`ın kurucu ortağı Thomas Lee, Bitcoin`in kullanıcı

`Libra`nın denetiminde global iş birliği önemli`

Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Facebook`un kripto parası L

SEC`den Bitcoin açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton’ın kri

Burundi`de tüm sanal paralar yasaklandı!

Burundi`de tüm sanal ve kripto paraların yasaklandığı bildirildi.

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p