ABD`de kripto paralarla ilgili yasa tasarısı Temsilciler Meclisi`ne sunuldu

Kabul edilmesi durumunda ABD`de belirli kripto paraları menkul kıymet yasalarından muaf tutacak olan yasa tasarısı, revize edilmiş hali ile Temsilciler Meclisi`ne yeniden sunuldu.

CoinDesk’te yer alan habere göre ABD’li milletvekilleri, kripto paralar için daha açık bir yasal duruş sağlamak adına yeni bir girişimde bulunuyor.

Milletvekilleri cumhuriyetçi Warren Davidson ile demokrat Darren Soto, ilk olarak geçtiğimiz yıl Aralık ayında önerdikleri Token Sınıflandırma Yasası’nı revize edilmiş hali ile yeniden sundular. Yasa tasarısı, kripto paraların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının önüne geçiyor.

Basın açıklamasında tasarının yasalaşması halinde bunun yenilikçilere ABD’nin Blockchain teknolojisi için en iyi yer olduğuna dair güçlü bir mesaj olacağı ifade ediliyor.

Tasarıda geçen yılkinden farklı olarak özellikle Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) yetki alanları netleştiriliyor. Ayrıca yasaya New York’un zorlu BitLicense’ı gibi düzenlemeleri geçersiz kılacak önalım hükümlerinin de dahil edildiği belirtiliyor.

Yasada dijital token’larla ilgili daha net tanımlara yer verilirken tüketicinin korunmasını güçlendiren ve yasa ile çakışacak herhangi bir eyalet kanununun geçersiz kılınmasını sağlayacak hükümler de bulunuyor.

Yasa teklifini sunan temsilcilerden Soto, “ABD’nin Blockchain teknolojisine adım atması ve liderlik etmesinin zamanı geldi.” diyor.

10.04.2019

Haberler

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşundan Libra açıklaması

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Facebook`un kript

Bitcoin o seviyenin üzerine çıktı

Kripto para birimleri piyasasının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, Faceboo

`Libra projesi konusunda rahatız`

İsviçre Merkez Bankası Yönetim Kurulu üyesi Thomas Moser, Facebook`un Libra

Bundesbank Başkanı`ndan `stabil coin` uyarısı

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Jens Weidmann, stabil coinleri

Bitcoin 13 ayın zirvesinde!

Kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, ABD Merkez Bankası

Facebook duyurdu! Kendi kripto parasını piyasaya sürecek...

Sosyal paylaşım platformu Facebook, gelecek yıl yeni bir kripto para birimi