ABD`de kripto paralarla ilgili yasa tasarısı Temsilciler Meclisi`ne sunuldu

Kabul edilmesi durumunda ABD`de belirli kripto paraları menkul kıymet yasalarından muaf tutacak olan yasa tasarısı, revize edilmiş hali ile Temsilciler Meclisi`ne yeniden sunuldu.

CoinDesk’te yer alan habere göre ABD’li milletvekilleri, kripto paralar için daha açık bir yasal duruş sağlamak adına yeni bir girişimde bulunuyor.

Milletvekilleri cumhuriyetçi Warren Davidson ile demokrat Darren Soto, ilk olarak geçtiğimiz yıl Aralık ayında önerdikleri Token Sınıflandırma Yasası’nı revize edilmiş hali ile yeniden sundular. Yasa tasarısı, kripto paraların menkul kıymet olarak sınıflandırılmasının önüne geçiyor.

Basın açıklamasında tasarının yasalaşması halinde bunun yenilikçilere ABD’nin Blockchain teknolojisi için en iyi yer olduğuna dair güçlü bir mesaj olacağı ifade ediliyor.

Tasarıda geçen yılkinden farklı olarak özellikle Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ile Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) yetki alanları netleştiriliyor. Ayrıca yasaya New York’un zorlu BitLicense’ı gibi düzenlemeleri geçersiz kılacak önalım hükümlerinin de dahil edildiği belirtiliyor.

Yasada dijital token’larla ilgili daha net tanımlara yer verilirken tüketicinin korunmasını güçlendiren ve yasa ile çakışacak herhangi bir eyalet kanununun geçersiz kılınmasını sağlayacak hükümler de bulunuyor.

Yasa teklifini sunan temsilcilerden Soto, “ABD’nin Blockchain teknolojisine adım atması ve liderlik etmesinin zamanı geldi.” diyor.

10.04.2019

Haberler

`Bitcoin`i kontrollerle destekliyoruz `

Japonya Merkez Bankası, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto p

G7 kripto işlemlerini izlemeyi planlıyor

Aralarında G7 ülkelerinin de bulunduğu 15 hükümetin kripto para işlemlerini

Bitcoin 11 bin doların üzerinde

Kripto para birimleri piyasalarında salı günü görülen kısa süreli artış eği

Piyasa hacmi o seviyenin altına indi!

Kripto para birimleri piyasalarında perşembe günü görülen hafif toparlanman

Mnuchin: Bitcoin ile 10 yıl sonra ilgilenmeyeceğim

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, 10 yıl sonra kripto para birimleri piyasa

O ülkede dijital para yatırımlarında vergiler kaldırıldı

Gürcistan dijital para alım-satımı yapan birey ve şirketlerden artık katma